WaszaTurystyka.pl kończy osiem lat

fot. unplush

Osiem lat temu, pod koniec października, ukazał się pierwszy wpis na nowym wtedy portalu dla branży turystycznej. Tekst opisywał klauzule niedozwolone. Poniższy jubileuszowy wpis nosi numer 12 573. Drodzy Czytelnicy, Przyjaciele, Znajomi, Autorzy, Informatorzy – dziękujemy Wam za to, że od ośmiu lat jesteście z nami. Dziękujemy za to, że nas czytacie, chwalicie, ganicie, komentujecie, lajkujecie, pomagacie. Bez Was nie byłoby nas. Bo nie bez powodu nazywamy się WaszaTurystyka.

Przez osiem lat na portalu WaszaTurystyka.pl ukazało się ponad 12 570 tekstów, wywiadów, felietonów. Wysłaliśmy do odbiorców 1 852 newslettery (wysyłamy je tylko w dni powszednie). Zorganizowaliśmy dziewięć edycji Forum Promocji Turystycznej oraz cztery edycje konkursu na film promocyjny “Kadry z Polski… i nie tylko”. Nagraliśmy 32 podcasty z rozmowami z ważnymi postaciami szeroko rozumianej branży turystycznej.

To, że naszych Czytelników jest coraz więcej, to znak, że nasza codzienna praca daje znakomite efekty. Kolejnym znakiem są liczne komentarze i jeszcze liczniejsze “lajki”, retwitty na naszych profilach w mediach społecznościowych.

To dzięki Wam – naszym Czytelnikom – coraz więcej się nam udaje, a nasza pozycja na rynku mediów branżowych jest coraz silniejsza.

Naszym podstawowym zadaniem jest przekazywanie codziennie porcji najświeższych i przydatnych informacji o świecie biznesu turystycznego. Ale zabieramy też głos w ważnych dla branży sprawach, publikujemy opinie, porady prawne, felietony. Coraz więcej z Was przyznaje się, że wspomniany nasz codzienny newsletter to dla nich pierwsza lektura przy porannej kawie – za co dziękujemy!

Nasza filozofia redakcyjna, ugruntowana dwa lata temu na progu bezprecedensowego w branży kryzysu, sprawdziła się. Chaos informacyjny w mediach masowych sprawia, że sprawdzona, rzetelna informacja jest towarem bardzo pożądanym. A WaszaTurystyka.pl Wam tego towaru dostarcza.

Nie piszemy o kolejnych obiecankach czy mglistych zapowiedziach, nie deliberujemy na tematy niemające potwierdzenia w wydarzeniach czy aktach prawnych, nie bazujemy na niesprawdzonych newsach skopiowanych z portali zagranicznych. Dla nas ważne są fakty. A wśród faktów – te dotyczące rodzimej, szeroko rozumianej branży turystycznej. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe.

Pięć lat temu uznaliśmy, że naszą misją powinno być również stworzenie dla branży nowej przestrzeni do wymiany myśli, poglądów, doświadczeń i wiedzy. Tak powstało Forum Promocji Turystycznej, którego dziewięć edycji zostało wspaniale przyjętych w branży – za co dziękujemy wszystkim partnerom, ekspertom i uczestnikom forum. Wydarzenie to przez lata wyrosło na najważniejsze eksperckie spotkanie w branży turystycznej i stało się osobną, silną marką oraz stałym punktem rocznego kalendarza turystycznego. Przed nami jubileuszowa X edycja, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

W wrześniu, podczas IX Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu, wspólnie z ekipą Hydropolis ogłosiliśmy rok 2022 „Rokiem Kobiet w polskiej turystyce.” To jedno z najważniejszych przedsięwzięć, w jakich uczestniczymy i w jakie się zaangażowaliśmy. Chcemy nie tylko zwrócić uwagę na nierówności w szansach życiowych osób różnych płci, ale też badać, skąd biorą się te nierówności i jak z nimi walczyć. Stąd pomysł cyklu szkoleń, które z partnerami Roku Kobiet zorganizujemy w przyszłym roku na terenie całej Polski. Wierzymy, że to będzie nasz mały wkład w rozwój polskiej turystyki.

Już za dwa miesiące dużej części z Was udzielą się emocje raz związane z publikacją „100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyki”. Mimo zwariowanego kompletnie roku, postanowiliśmy ten plebiscyt kontynuować. Lista 100 prawdopodobnie ulegnie, w porównaniu do ubiegłorocznej, dużym przetasowaniom, ale jak co roku odzwierciedlać będzie sytuację naszej branży w Polsce. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie to jeden z najbardziej poczytnych materiałów Waszej Turystyki.

Dziękujemy Wam za stałe wsparcie w postaci kliknięć, komentarzy, polubień, udostępnień. Mamy nadzieję, że będzie ich przybywało i że będziecie nadal zadowoleni z naszej pracy dla Was.

Z pozdrowieniami dla każdego Czytelnika – redakcja portalu WaszaTurystyka.pl