Warto wpaść do Gdyni na Volvo Gdynia Sailing Days 2019

Aleksander Uhryn

W niedzielę 21 lipca rozpoczęła się 20. edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Wszystko odbywa się w pobliżu portu jachtowego w Gdyni, cześć zawodników swoje jachty ma zgromadzone na plaży w jego pobliżu.

Warto kibicować naszym zawodnikom, wszystko jest dostępne bezpłatnie, taklowanie, wypływanie na start, regaty i powrót do mariny można podziwiać z plaży, z główek Mola południowego na końcu ulicy Jana Pawła II i Nadmorskiego bulwaru.
Volvo Gdynia Sailing Days to największe żeglarskie wydarzenie czyli po prostu największa żeglarska impreza w Polsce. Żeglarska stolica Polski organizuje imprezę w 17 klasach regatowych.
Regaty odbywają się od 21 lipca do 3 sierpnia 2019. To najbardziej prestiżowe regaty na Bałtyku południowym, są w sezonie najważniejszą częścią zmagań naszych zawodników oraz gości z całego świata.

Rywalizacja w 17 klasach regatowych starty w klasie Laser od 22 do 24 lipca. Mistrzostwa Polski seniorów w olimpijskim windsurfingu w klasie RS:X odbywają się od 26 do 28 lipca.

W ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2019 odbędą się mistrzostwa świata w klasie 29er w terminie od 29 lipca do 3 sierpnia.
Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest Polski Związek Żeglarski, partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Regaty odbywają się pod patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.