Warmia i Mazury z nowym spotem promującym work-life integration

fot. materiały prasowe

W sieci pojawił się nowy spot promujący Warmię i Mazury. Ten krótki film to opowieść o inwestorze-biznesmanie, który oprócz kierowania nowoczesną firmą, wiedzie na Mazurach także satysfakcjonujące życie prywatne – mieszka w nowoczesnym, skąpanym w zieleni domu, a w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom.

Malownicze obrazy pokazują atuty życia w regionie i przemawiają szczególnie do tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Właśnie tak może wyglądać życie osób, decydujących się na prowadzenie firmy na Warmii czy Mazurach. Spot Krainy Wielkich Jezior wpisuje się w nowy trend, jakim jest work-life integration, którego koncepcja polega na naturalnym przenikaniu się świata zawodowego i osobistego.

Warmia i Mazury – idealne miejsce na Twój biznes

Bohater spotu nie urodził się w regionie. Skuszony jego pięknem podjął świadomą decyzję o przeniesieniu się do województwa warmińsko-mazurskiego wraz z rodziną. Kontynuuje w nim również swoją działalność gospodarczą. W spocie widzimy jego znakomicie prosperującą firmę. Ujęcia z tej sceny realizowane były we wnętrzach funkcjonującego w regionie od kilku lat centrum logistycznego potentata z branży e-commerce.

Wykorzystane dalej zdjęcia z lotu ptaka prezentują zaś najważniejsze inwestycje infrastrukturalne oraz instytucje ze styku świata nauki i biznesu, funkcjonujące na Warmii i  Mazurach. Warto w tym miejscu wspomnieć także o idealnym położeniu województwa. Mieści się ono przy zewnętrznej, wschodniej granicy Unii Europejskiej, w pobliżu projektowanych autostrad A1 i Via Baltica. O dobrym skomunikowaniu regionu świadczą też m.in. uchwycone w krótkim filmie nowe drogi ekspresowe i krajowe, których liczba stale rośnie, zmodernizowane sieci kolejowe, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, a także zlokalizowany nad Zalewem Wiślanym Port Morski.

Film pokazuje synergię pomiędzy potencjałem regionu i potencjałem ludzi tu mieszkających, co jest podkreślone poprzez wybrzmiewający w filmie przekaz, że na Warmii i Mazurach można dbać o relacje – nie tylko te biznesowe.

Kraina Wielkich Jezior – satysfakcjonujące miejsce do życia

Poza oczywistymi czynnikami sprzyjającymi inwestowaniu w regionie, w spocie uwypuklono to, co stanowi jego wartość dodaną – przyrodę. Jej piękno zostało perfekcyjnie uchwycone w filmie za sprawą zdjęć wykonanych nad Jeziorem Wulpińskim pod Olsztynem. To tylko mała próbka tego, co proponują Warmia i Mazury znane jako Zielone Płuca Polski.

Duże kompleksy leśne, na czele z Puszczą Piską, rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i czyste powietrze – a wszystko to na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba jechać daleko, aby odetchnąć od pracy. Na krajobraz składają się też liczne jeziora – jest ich w regionie ok. 2600. Bogactwo wody to także zachęta do aktywnego wypoczynku, który można organizować wraz z rodziną i przyjaciółmi – tak jak bohater spotu, który spędza swój wolny czas na świeżym powietrzu razem z żoną i synem, a także relaksuje się, łowiąc ryby.

Inteligentne specjalizacje regionu

Zalety życia i pracy, które podkreślono w spocie to zaledwie część korzyści i możliwości, jakie ma do zaoferowania warmińsko-mazurskie. Władze województwa są świadome przewagi konkurencyjnej regionu wynikającej z połączenia innowacyjnej infrastruktury, zasobów ludzkich i bogactwa naturalnego, dlatego wyodrębniły one trzy tzw. inteligentne specjalizacje wskazane w strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa do roku 2030.

Koncentracja na wybranych dziedzinach gospodarki, opartych o zasoby naturalne, ma na celu pomoc inwestorom w rozwoju ich przedsiębiorstw. Zalicza się do nich ekonomię wody (turystyka, rekreacja i powiązana z tym infrastruktura, przemysł jachtowy, maszyny wykorzystujące cięcie wodą), żywność wysokiej jakości (m.in. produkcja i przetwórstwo zdrowej i wysokiej jakości żywności, chów i hodowla zwierząt, produkcja maszyn rolniczych oraz przetwarzanie i unieszkodliwianie odpadów porolniczych) oraz drewno i meblarstwo (m.in. proekologiczna gospodarka leśna, produkcja mebli, sprzedaż i przetwórstwo drewna ).

Zróżnicowane kierunki prowadzenia własnej działalności świadczą o bardzo dużym potencjale inwestycyjnym regionu. Warto dodać, że województwo nie zatrzymuje się wyłącznie na wspomnianych trzech dziedzinach. Aktywnie monitoruje rozwój kolejnych branż, opartych na wiedzy, które w przyszłości mogą zostać określone mianem inteligentnej specjalizacji.

Warmia i Mazury to region, którego unikatowa natura jest doceniana nie tylko w całej Polsce, ale również na całym świecie. Wiele osób łączy tu pracę zdalną i wypoczynek. Warto pójść o krok dalej i zostać w Krainie Wielkich Jezior na dłużej. Do tego właśnie zachęca region, który jest świadomy swojego wyjątkowego naturalnego DNA. Warmińsko-Mazurskie inspiruje do inwestowania i prowadzenia swojego biznesu w myśl koncepcji work-life integration, ponieważ daje ona poczucie harmonii i satysfakcji.

Materiał video można obejrzeć pod tym linkiem.