Warimpex podsumował I półrocze

archiwum Warimpexu

Hotele zlokalizowane poza Rosją wypracowały dobre wyniki, a wskaźnik Net Operating Profit (NOP) na jeden dostępny pokój wzrósł o 12 proc. Niestety sytuacja w Rosji, spadek wartości rubla spowodowały spadek przychodów w hotelach rosyjskich o 36 proc. Podobnie kształtuje się sytuacja w czeskich Karlovych Varach, gdzie hotel Dvorak znacząco odczuł brak gości z Rosji. Przychody hotelu Dvorak spadły o blisko 40 proc.
W związku z zaistniałą sytuacją łączne przychody uzyskane przez Warimpex w segmencie nieruchomości hotelowych spadły do 25,8 mln euro, czyli o 17 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2014 roku.

Franz Jurkowitsch, prezes firmy Warimpex, powiedział: „Trudna sytuacja gospodarcza w Rosji jest dla nas bez wątpienia wielkim wyzwaniem. Abstrahując od faktu, że złagodzenie sytuacji doprowadzi do odwrócenia tendencji obniżających nasze wyniki, cały czas intensywnie pracujemy nad poprawą przychodów z naszych hoteli, nad transakcjami i projektami deweloperskimi. We wrześniu spodziewamy się zamknięcia transakcji sprzedaży hotelu andel’s w Berlinie. Do ukończonych obiektów deweloperskich w Budapeszcie i Petersburgu wprowadzają się najemcy,
a w Krakowie i Berlinie przygotowujemy się do kolejnych interesujących inwestycji. W drugim półroczu 2015 roku postawiliśmy sobie za cel dalszą realizację projektów deweloperskich oraz zainicjowanie bądź zamknięcie kolejnych transakcji. Jednocześnie w dalszym ciągu pracujemy nad wzmocnieniem naszych fundamentów finansowych, nad poprawą warunków finansowania i nad wzrostem przychodów z naszych hoteli. W związku z powyższym jestem przekonany, że w drugim półroczu uda się nam poinformować o kilku znaczących sukcesach.”

Warimpex to właściciel lub współwłaściciel 18 hoteli biznesowych i luksusowych o łącznej liczbie ok. 4 600 pokoi. Spółka działa w 7 krajach europejskich. Do najlepszych hoteli, których Warimpex jest właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym, należą hotele andel’s w Berlinie i Łodzi, hotele marki angelo w Pradze, Pilźnie i Katowicach, hotele lotniskowe marki angelo w Bukareszcie i Jekaterynburgu, hotel Kempinski w Wiedniu, hotel Crowne Plaza na terenie AIRPORTCITY w Petersburgu oraz hotel InterContinental w Warszawie.