Wakacyjny klimat w Borach Tucholskich – sprawdź ofertę Hotelu**** Hanza Pałac

Bory Tucholskie
Pałac Hanza w Borach Tucholskich/fot. archiwum Pałacu Hanza

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wybrać się na wakacje. W Polsce opcji jest naprawdę sporo, aczkolwiek oferta Hanza Pałac jest tak rewelacyjna, że aż szkoda z niej nie skorzystać.

Hanza Pałac – oferta fantastycznego miejsca

Przede wszystkim w pakiecie otrzymuje się piękny pokój z klimatyzacją. Jest to duża zaleta, szczególnie podczas upalnego lata. Śniadania w formie bufetu ze świeżym pieczywem zachwycą każde podniebienie. Gospodarze bowiem otrzymują miody z sąsiedniej pasieki, a także smaczne sery i wędliny. Taki posiłek jest w stanie podarować wiele energii, aby zwiedzić Bory Tucholskie. W każdym pokoju znajduje się zestaw powitalny. Na komodzie stoi czajnik, w którym można zaparzyć sobie pyszną herbatę lub ciemną kawę. Jest to z pewnością dość wygodne, gdyż nie trzeba schodzić do restauracji, aby napić się ciepłego napoju.

Bory Tucholskie
fot. archiwum Hanza Pałac

Nielimitowany dostęp do strefy Wellness & SPA to kolejna zaleta tego wspaniałego miejsca. Dorośli mogą skorzystać z różnego rodzaju masażów lub zabiegów kosmetycznych. W każdym pokoju dostępny jest także Internet, więc można pracować na wakacjach. Jest to świetna opcja dla osób, które pracują zdalnie.

Wyjątkowe miejsce na wymarzone wakacje dla całej rodziny

Okoliczne lasy Borów Tucholskich bogate są w trasy rowerowe, właśnie dlatego warto wziąć ze sobą rower. Trasy są naprawdę fantastyczne i komfortowo się na nich jeździ. Na łonie natury można przygotować sobie smaczny piknik z całą rodziną – jest to z pewnością ogromna zaleta dla miłośników drzew, kwiatów oraz zwierząt. Miejsc piknikowych jest naprawdę sporo. Wystarczy rozłożyć kocyk na trawie i cieszyć się chwilą.

Bory Tucholskie
fot, archiwum Hanza Pałac

Warto również wspomnieć o tym, że Hanza Pałac wypożycza wysokiej jakości rowery i przygotowuje kosze piknikowe. Jest to świetna opcja dla całej rodziny. W pobliżu spływy kajakowe najpiękniejszą i najłagodniejszą rzeką Wdą będą kolejną atrakcją, z której warto skorzystać. Park ma ponad dwieście lat. Zachęca do długich spacerów oraz lenistwa na łonie natury. Niedaleko znajduje się także park linowy, który zachwyci nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. Atrakcje te są jednak dodatkowo płatne, aczkolwiek nie kosztuje to wiele, więc każdy będzie mógł pozwolić sobie na taką inwestycję.

fot. archiwum Hanza Pałac

Co warto zobaczyć w Borach Tucholskich?

W miejscu tym znajduje się sporo rezerwatów przyrody. Obiekty te cieszą się niezwykłą popularnością, gdyż zachwycą każdego. Bagno Grzybna obejmuje przede wszystkim roślinne torfowiska oraz mszar, czyli zabagniony obszar, który jest uzależniony od wód opadowych. Rezerwat przyrody Mętne to kolejne miejsce, które cechuje się tym, że jest piękne i oferuje mnóstwo dobroci natury. W rezerwacie tym znajdują się brzozy niskie, które są bardzo rzadkie. Nie występują zbyt często. Leśny Kompleks Promocyjny jest w stanie zaoferować gospodarkę leśną i nie tylko. Miłośnicy natury będą zachwyceni tym miejscem.

Bory Tucholskie
fot. archiwum Hanza Pałac

Piękny hotel dla całej rodziny

Czterogwiazdkowy hotel wygląda naprawdę pięknie. Pałacowe wnętrza zrobią wrażenie na każdym. Jest to miejsce z duszą. Można zapomnieć tam o zwykłej, szarej codzienności. Hanza Pałac mieści się we wsi Rulewo od 1295 roku. Na przełomie XVIII i XIX wieku w miejscu tego hotelu stał pałac, który należał do rodziny Pawłowskich. Pod koniec XX wieku wpisany już do rejestru zabytków pałac został przejęty przez obecnego właściciela, który postanowił, że miejsce to będzie hotelem. Jest to z pewnością ogromna zaleta dla wielu osób, ponieważ aktualnie hotel cieszy się sporą popularnością i jest odwiedzany przez osoby nie tylko z Polski, ale również i za granicy. W 2011 roku hotel rozpoczął swoją działalność. Od tego czasu w miejscu tym pojawiło się naprawdę sporo turystów. Nic dziwnego, hotelowy pałac jest w stanie zaoferować mnóstwo dobroci, dzięki czemu pobyt jest przyjemny.

Bory Tucholskie
fot. archiwum Hanza Pałac

Lato w Borach Tucholskich

Nie da się ukryć, że wakacyjny czas jest najlepszą częścią każdego roku. Można bez wyrzutów sumienia opalać się na słońcu, robić pikniki i wyjeżdżać na wycieczki rowerowe. Hanza Pałac to doskonałe miejsce nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci. Mogą się one bawić na świeżym powietrzu, ponieważ przy hotelu znajduje się plac zabaw oferujący ciekawe atrakcje. Każde dziecko będzie się czuło fantastycznie podczas takiej zabawy. Bory Tucholskie mają do zaoferowania również wiele rzeczy dla osób, które kochają naturę. Park zawiera bowiem mnóstwo ciekawych ścieżek rowerowych, które są całkowicie bezpieczne i komfortowe podczas jazdy.

Jak widać, Hanza Pałac to wyjątkowe miejsce, które powinno być odwiedzone przez każdego. Hotel posiada wiele udogodnień – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort i wygodę podczas urlopu. Pokoje są pięknie urządzone, co jest kolejnym plusem.