Wakacje.pl: Polacy ponownie najchętniej spędzą Wielkanoc w Egipcie

fot. materiały prasowe

Według specjalistów z Wakacje.pl tegoroczne święta Wielkanocne Polacy spędzą na odpoczynku w ciepłych krajach. Podobnie jak w zeszłym roku dominować będą wyjazdy do Egiptu. Chętnie wybierane są także tygodniowe pobyty w Polsce.

Polacy zdecydowali już gdzie chcą spędzić tegoroczne święta Wielkanocne. Podobnie jak w 2022 najczęściej wybierane są wyjazdy do Egiptu. Na liście najpopularnieszych miejsc przygotowanej przez Wakacje.pl znalazła się również Polska. Rok temu miejsca od drugiego do piątego zajmowały kolejno Hiszpania, Cypr, Turcja i Malta. Natomiast w tym roku Malta znalazła się na szóstym miejscu w zestawieniu, ale liczba rezerwacji nie zmniejszyła się, a to oznacza, że inne kierunki zyskują na popularności.

„Egipt to, podobnie jak przed rokiem, wielkanocny bestseller. Kraj faraonów jest też jednym z dwóch krajów w top 5, który utrzymał swoją pozycję w rankingu najpopularniejszych kierunków na święta w porównaniu z poprzednim rokiem. Kolejnym jest Cypr zajmujący pozycję trzecią, na pozostałych obserwujemy kilka interesujących przesunięć” – mówi Dominik Miłowski, wiceprezes ds. produktu w Wakacje.pl.

Jednym z krajów cieszącym się również popularnością, jest Grecja, gdzie pierwsze loty do regionów typowo turystycznych rozpoczynają się wraz z początkiem wiosny.

„Grecja to kraj, który na razie nie jest jeszcze, poza wypadami do miast realizowanymi w ramach city breaków, w całorocznej ofercie biur podróży. Pierwsze wyloty do regionów typowo turystycznych, na przykład na wyspy, odbywają się wiosną. Poza tym, że o tej porze roku Grecja jest piękna, dla wielu dodatkową zachętą są atrakcyjne ceny. Jak pokazują statystyki Wakacje.pl, średnio jest to niewiele ponad 2 tysiącem złotych od osoby za tygodniowy pobyt” – mówi Jolanta Kołodziejczyk, dyrektor zarządzająca produktem dedykowanym w Wakacje.pl.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków jako jedyny daleki kraj pojawiły się Zjednoczone Emiraty Arabskie, które zajmują pozycję siódmą.

„Emiraty to kierunek, który zyskuje na popularności wśród klientów biur podróży. Z jednej strony kojarzy się już egzotycznie, ma gwarancję pogody, z drugiej jest położony stosunkowo niedaleko od Polski, bo w odległości niecałych sześciu godzin lotu. Zaletą jest również rozbudowana siatka połączeń i zróżnicowana oferta hotelowa dostosowana do różnych budżetów, co sprawia, że jest to miejsce popularne także na krótsze wypady” – podkreśla Jolanta Kołodziejczyk.

Powrót Tunezji i wzrost popularności Czarnogóry

W tym roku do sprzedaży powróciła również Tunezja, która w czasie pandemii była niedostępna z powodu restrykcyjnych zasad wjazdu. Zaskoczeniem w rankingu okazała się stosunkowo wysoka pozycja Czarnogóry.

„Z pewnością możemy powiedzieć, że Polacy są coraz bardziej dojrzałymi turystami lubiącymi odkrywać nowe kierunki. Jednym z nich jest Czarnogóra, która, choć może nie jest nowością w ofercie biur podróży, to dzięki stale rozbudowywanej siatce połączeń lotniczych zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów” – komentuje Dominik Miłowski.

W top 10 pojawiła się także Polska. Obecnie choć przed turystami otworem stoją prawie wszystkie kierunki świata, zainteresowanie podróżami krajowymi nadal jest widoczne. Wielkanoc to czas, kiedy klienci decydują się na wyjazd zarówno nad morze, jak i w góry.

Analiza danych sprzedażowych pokazała również, że większość wyjazdów na Wielkanoc to pobyty siedmiodniowe, te na 3-6 dni stanowią 23 proc. rezerwacji. To potwierdza, że dla wielu osób święta są kolejną okazją do spędzania tradycyjnego tygodniowego urlopu, natomiast na krótszą opcję decyduje się prawie co czwarty klient Wakacje.pl.

Wakacje.pl nagrodziły swoich pracowników na Dominikanie