W Wilnie otwarto nowy hotel ibis

archiwum ibis

3-gwiazdkowy ibis Vilnius Centre to najnowszy hotel otwarty w stolicy Litwy. ibis Vilnius Centre jest pierwszym na Litwie hotelem niskoemisyjnym, czyli zgodnym z aktualnymi trendami ekologicznego hotelarstwa i zielonych miast – w certyfikacji BREEAM.

Do dyspozycji gości są 164 komfortowe, klimatyzowane pokoje, zaprojektowane w standardzie Sweet Room, nowoczesne zaplecze konferencyjne, parking podziemny, bar, restauracja oraz lokalizacja w centralnym punkcie miasta, stanowią jego główne atuty

Hotel ibis Vilnius Centre mieści się w rewitalizowanej części Wilna, w pobliżu starówki.

Do głównych punktów turystycznych, w tym zamku Giedymina i Placu Katedralnego, dotrzemy w zaledwie kilka minut. To doskonały wybór dla osób podróżujących w celach służbowych, ale także rekreacyjnych.

Wszystkie 164 pokoje zostały zaprojektowane w nowoczesnym standardzie Sweet Room – zapewniającym najwyższy komfort w przystępnej cenie. Stylistyka powierzchni wspólnych nawiązuje do typowych cech Wilna.
Wiszące balony odzwierciedlają charakterystyczne dla miasta widoki nad przepływającą nieopodal rzeką Wilią (Neris), a specjalnie zaprojektowane fototapety w salach konferencyjnych symbolizują prężnie rozwijającą się dzielnicę, w której zlokalizowany jest obiekt.
Cała 30-osobowa kadra została dobrana ze szczególnym uwzględnieniem takich cech jak optymizm i przyjazne nastawienie. Przejawem troski o najwyższy komfort klientów i odpowiedzią na ich różne preferencje jest wydłużony czas śniadań – są one serwowane aż przez 8 godzin, od 4 rano do południa.

Hotel ibis Vilnius Centre wyróżnia także przystępność cenowa – za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić ok. 55 euro, za dwuosobowy natomiast – około 62 euro.

Obiekt oferuje preferencyjne warunki dla rodzin z dziećmi – najmłodsi, do 12 roku życia, nocują bezpłatnie.

Hotel ibis Vilnius Centre powstał w rekordowo szybkim tempie. Za realizację budynku spełniającego najwyższe normy była odpowiedzialna firma UAB Merko statyba, należąca do Merko Ehitus Group. Tę część inwestycji udało się zrealizować w półtora roku. Po stronie właściciela hotelu, Grupy Orbis, pozostawały kwestie dotyczące aranżacji i wyposażenia wnętrz. ibis Vilnius Centre to pierwszy na Litwie hotel niskoemisyjny. Obecnie trwa certyfikacja obiektu w standardzie BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Jest to jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności, która skupia się na jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego.

Hotel ibis Vilnius Centre realizuje również program zrównoważonego rozwoju Grupy AccorHotels – Planet 21. Jego główne filary to promocja eko-turystyki, a także szacunek dla środowiska i lokalnych społeczności.