W weekend Muzeum Kolejnictwa zmieni się w Parowozownię Świętego Mikołaja

Muzeum Kolejnictwa w czasach pandemii
Lokomotywa Święta Katarzyna/fot. archiwum Muzeum Kolejnictwa

W okresie świątecznym oraz zimowych ferii Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przekształcone zostaje wewnątrz i na zewnątrz w Magiczną Parowozownię.

Z powodu epidemii nie można uruchomić Pociągu Św. Mikołaja, w tym roku zabytkowa lokomotywa parowa TKt48-18 oraz wagony pozostaną na 2,5 ha bocznicy Muzeum, a Święty Mikołaj i jego elfy zamieniają Muzeum Kolejnictwa na Parowozownię Świętego Mikołaja, pełną świątecznej magii dla dzieci w każdym wieku !

Na muzealnej bocznicy zabytkowe parowozy i wagony będą mienić się kolorowymi świątecznymi światełkami, a budynki zyskają wspaniałą iluminację oraz dekoracje. Poczujcie z nami klimat świąt i magii pomimo trudnych czasów epidemii.

Poczta św. Mikołaja

Przy wejściu do Muzeum w zabytkowym, rozświetlonym wagonie znajduje się poczta Św. Mikołaja gdzie dzieci mogą napisać listy do Świętego Mikołaja, wrzucić je do specjalnej skrzynki pocztowej na Biegunie Północnym, a za kilka dni otrzymać osobistą odpowiedź od Świętego Mikołaja.
Po wcześniejszej rezerwacji w tygodniu oraz w każdy grudniowy weekend czeka na grzeczne dzieci Św. Mikołaj, który wręczy przygotowane wcześniej prezenty.

Przejażdżki po bocznicy

W każdy weekend będzie odbywać się przejażdżka zabytkowym taborem kolejowym po rozświetlonej bocznicy kolejowej. Z otwartego wagonu ( który zabierze zgodnie z rozporządzeniem o bezpieczeństwie tylko 50 proc. zajętych miejsc) będzie można zwiedzić Trasę Parowozową, a także obrócić się na Obrotnicy.

fot. archiwum Muzeum Kolejnictwa

Na muzealnej bocznicy może być chłodno, ale o to zadba nasz zespół i będziecie mogli rozgrzać się filiżanką gorącego kakao, czekolady, kawy lub świątecznego rozgrzewającego napoju (w opcjonalnym pamiątkowym kubku z jaworzyńskiej Porcelany Karolina ) i delektować się świeżo upieczonym i pierniczkami. Sklep z pamiątkami oferuje przedmioty dla wszystkich fanów kolei z Waszej listy świątecznej.

Ważne informacje:

Otwarcie Magicznej Parowozowni zaplanowane jest w weekend 5 i 6 grudnia podczas, którego dodatkową atrakcją są przejazdu zabytkową lokomotywą w świątecznej iluminacji.
Grupy oprowadzanie przez Przewodnika w reżimie sanitarnym maks. w grupach 10 osobowych.

Muzealne pociągi pojadą do Strzegomia i Świdnicy

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center