W Szklarskiej Porębie powstaje hotel marki voco Resort

wizualizacja nowego hotelu

IHG Hotels & Resorts oraz Grupa AKME podpisały umowę na hotel pod marką voco Resort w Szklarskiej Porębie. Otwarcie obiektu planowane jest na 2024 rok.

Hotel będzie częścią większego kompleksu Horizon Hotel & Resort razem z hotelem Holiday Inn Resort, którego otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie 2022r. oraz apartamentami. Będzie oferował
100 pokoi, browar hotelowy, lokale gastronomiczne oraz strefę wellness.

Q2 Studio odpowiada za projekt hotelu, a pracownia Tremend, będąca inwestorem zastępczym, przygotuje projekt wnętrz. PORR został wybrany na generalnego wykonawcę, tak jak i w przypadku hotelu Holiday Inn Resort.

Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą obecność w górskich kurortach w Polsce z drugim, wyjątkowym hotelem. To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych”.

Wiktor Grzechociński, Partner, Grupa AKME dodał: „Cała Grupa AKME jest podekscytowana podpisaniem umowy na nasz drugi hotel z IHG Hotels & Resorts, obok hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poręba oraz tym, że możemy dodać markę voco Resort do naszego portfolio. Jest to wynik świetnej relacji, jaką mamy z IHG, naszego pionierskiego myślenia i chęci oferowania unikalnych usług dla naszych gości. Lokalizacja hotelu voco Resort Szklarska Poręba nie mogła być lepsza dla gości udających się na wypoczynek. Siła systemów dystrybucji i programu lojalnościowego IHG połączona z ciekawymi i pasjonującymi markami hotelowymi sprawiają, że jesteśmy pewni, że nasi gości będą zadowoleni ze wszystkich usług, które hotele będą oferować”.

Polska pozostaje mocno rozwijającym się rynkiem dla IHG Hotels & Resorts, z 15 istniejącymi hotelami i kolejnymi 22 obiektami w przygotowaniu.

IHG Hotels & Resorts, voco jest obecne w ponad 23 lokalizacjach na świecie, a następne 33 hoteli jest na etapie przygotowania.