Kiwi.com: w listopadzie średnia cena za lot wyniesie 112 euro

Fot. Materiały prasowe

Listopad to ostatnia szansa, aby w tym roku wyjechać na dłuższy weekend, wykorzystując kilka dni tuż przed świętem 1 listopada lub kilka dni po daje w sumie pięć dni wolnego. Z danych firmy travel-tech, Kiwi.com wynika, że więcej użytkowników z Polski wybrało tę drugą opcję i wielu planuje urlop w listopadzie. 

Większość wyjedzie w tygodniu rozpoczynającym się 6 listopada. Bilety zarezerwowano w sumie do 256 różnych miast. Wyszukiwarka sprawdziła, które kraje cieszą się największą popularnością i gdzie pojedziemy spędzić kilka wolnych dni.

Kiedy na urlop w listopadzie?

Kiwi.com wskazuje, że w listopadzie najczęściej wybieranymi dniami na podróż jest są terminy od 1 do 4 listopada oraz 10 listopada. Z kolei najpopularniejszym tygodniem jest ten, zaczynający się w poniedziałek, 6 listopada. Choć wybierając na podróż początek miesiąca mamy więcej dni wolnego, to nie brakuje chętnych, by urlop zaplanować w drugim tygodniu listopada. Tym bardziej, że wypadające w sobotę święto, 11 listopada, możemy sobie odebrać. 

Dokąd będziemy podróżować i jak długo zostaniemy na miejscu?

Kiwi.com zwróciła uwagę, że ci, którzy datę wylotu zaplanowali między 27 a 30 października za punkt startowy wybrali Warszawę (z wyjątkiem lotów do Tel Avivu, które realizowane są z Krakowa) i zarezerwowali loty do ponad 172 miast. Na liście top pięć znalazły się: Paryż, Rzym, Barcelona, Tel Aviv, Alicante. Wśród top pięć najpopularniejszych krajów znalazły się: Włochy, Hiszpania, UK, Francja, Norwegia. W tej grupie osób, najczęściej wybieranym dniem na początek podróży był piątek, 27 października. Z analizy Kiwi.com wynika, że 38 proc. podróżujących na miejscu pozostanie od 4-6 dni.

Z kolei, osoby, które dzień wylotu zaplanowały między 1 a 4 listopada najczęściej wybierały 1 listopada i również Warszawę za punkt startowy. Wśród top pięć najczęściej wybieranych destynacji znalazły się: Lizbona, Barcelona, Rzym, Mediolan, Oslo. W przypadku tej grupy, niemal co druga osoba (46 proc,) zdecydowała się na pobyt do trzech dni, czyli klasyczny city-break, a prawie co trzecia (28 proc.) na miejscu pozostanie od 4-6 dni.

Ile zapłaciliśmy za bilet?

Kiwi.com wskazuje, że osoby udające się w podróż z końcem października za bilet lotniczy płaciły średnio 119 euro. Średnia cena za loty na krótkich, europejskich trasach (0-1,499km) wyniosła 67 euro, na trasach średniego zasięgu (1,500-3,999 km) średnio 123 euro, a na najdłuższych (+ 4,000km) 477 euro. Z kolei ci, którzy zdecydowali się na podróż między 1 listopada a 4. listopada średnio płacili 125 euro.

Loty na najkrótszych trasach kosztowały średnio 74 euro, na trasach średniego zasięgu (1500-3999 km) 121 euro, a na najdłuższych za bilet płacono średnio 463 euro.

Najpopularniejsze kierunki w listopadzie

Listopad to nadal bardzo dobry moment aby zaplanować kilka dni wolnego i skorzystać ze słonecznej aury, zawłaszcza na południu Europy. Średnia cena lotu w listopadzie to około 112 euro. Kiwi.com przygotowała listę top 10 najczęściej wybieranych w listopadzie przez podróżujących z Polski krajów: Hiszpania, Włochy, UK, Portugalia, Francja, Norwegia, Malta, Holandia, Niemcy, Dania.