W lipcu rusza “ciche” kino w barze na dachu Nyx Hotel Warsaw

bar Ether na dachu Nyx Hotel Warsaw
Bar Ether na dachu Nyx Hotel Warsaw / fot. materiały prasowe

Nyx Hotel Warsaw oraz Fundacja Legalna Kultura uruchamiają “silent cinema” w barze Ether na 19. piętrze hotelu. Kino w słuchawkach, pod gwiazdami, rusza w sobotę 29 lipca. W programie hity ostatniego oscarowego sezonu: „W trójkącie” i „Fabelmanowie”.

NYX Hotel Warsaw, we współpracy z Fundacją Legalna Kultura, stworzył formułę “cichego” kina. W programie ujęto dwa tytuły: „W Trójkącie” (29 lipca) i „Fabelmanowie” (26 sierpnia). Seanse filmowe odbędą się w rooftop barze Ether, na 19. piętrze Nyx Hotel Warsaw. Skosztować można tam koktajli autorstwa mistrzów Europy barmaństwa i właśnie to one będą „biletem wstępu” do kina. Kupując nawet jeden drink, goście otrzymają słuchawki, z którymi w formule “silent cinema”, tuż po zachodzie słońca, obejrzą film. Seans filmowy w lipcowy wieczór poprzedzi występ DJ-a.

Seans na dachu z widokiem na Warszawę

„Jestem przekonany, że wieczór filmowy w tym miejscu i w tym wydaniu będzie prawdziwą gratką dla wielu mieszkańców Warszawy i gości naszego hotelu” – mówi Nino D. Rosenlund, dyrektor generalny hotelu. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych filmy zostaną wyświetlone w pełnym street i urban art barze Clash, na 1. piętrze Nyx Hotel Warsaw.

“Cieszymy się bardzo z tak oryginalnej współpracy z Nyx Hotel Warsaw. Filmy, które będą prezentowane w Kinie na dachu to pozycje obowiązkowe dla tych, którzy cenią dobre kino, a „okoliczności przyrody”, w jakich będą one prezentowane, jeszcze bardziej zachęcają do ich obejrzenia, także po raz kolejny” – mówi Kinga Jakubowska z Fundacji Legalna Kultura.

Fundacja Legalna Kultura, wspólnota twórców i odbiorców, działa w Polsce już od 13 lat. Jej misją jest pokazanie, że w świecie nowoczesnych technologii można w pełni legalnie korzystać z tego, co ma do zaoferowania cyfrowa kultura.

29 lipca o godz. 21:00 odbędzie się seans filmu „W trójkącie”, zaś 26 sierpnia o godz. 19:30 – „Fabelmanowie”.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center