Hotel Nyx partnerem zawodów “Wbiegnij na Varso Tower”. Uczestnicy pokonają biegiem 53 piętra

Budynek Varso Tower
Budynek Varso Tower / fot. materiały prasowe

53 piętra, 1382 schody i 230 metrów pokonają uczestnicy biegu „Wbiegnij na Varso Tower”, aby zdobyć dach Warszawy. Nyx Hotel Warsaw ponownie jest partnerem wydarzenia: organizuje konkurs, funduje nagrody dla biegaczy. Druga edycja imprezy odbędzie się 16 września pod honorowym patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Leonardo Hotels, marka, do której należy Nyx Hotel Warsaw, to jeden z trzech głównych partnerów biegu „Wbiegnij na Varso Tower”.

“Marka Nyx Hotels od początku kojarzy się z dynamiką i nieszablonowymi inicjatywmi. To nieodłączna część naszej tożsamości i między innymi dlatego podoba nam się pomysł biegu na najwyższy budynek w Unii Europejskiej” – mówi Nino Rosenlud, general manager Nyx Hotel Warsaw, uczestnik biegu, maratończyk i triatlonista. “Nie wyobrażamy sobie, by mogło nas zabraknąć. Znajdujemy się w kompleksie Varso Place i jesteśmy integralną częścią tej społeczności, a aspekt charytatywny dodatkowo nas przekonuje” – dodaje.

Nagrody od Nyx za zwycięstwo w “towerruningu”

Nagrody od sieci hoteli Leonardo będą przyznane w czterech kategoriach: Open kobiet, Open mężczyzn, Społeczność Varso Place Kobiet i Społeczność Varso Place Mężczyzn, dla osób, które jako pierwsze dobiegną na 19. piętro Varso Tower. To wysokość, na której znajduje się Ether – rooftop bar Nyx Hotel Warsaw. Każda z nagród to voucher do jednego z czterech obiektów Leonardo Hotels w Polsce: Nyx Hotel Warsaw, Leonardo Royal Warsaw oraz dwóch hoteli Leonardo Boutique w Krakowie.

“Zachęcamy do udziału naszych pracowników, ale nie tylko. Jako partner imprezy część przysługujących nam pakietów startowych przeznaczamy na nagrody w konkursie. Zapraszamy naszych gości i sympatyków do biegania w stylu Nyx – z pasją, zaangażowaniem i zapałem do życia” – mówi Iwona Furtek, Marketing Manager Leonardo Hotels Poland, która rok temu była najszybszą kobietą w kategorii Open.

Uczestnicy biegu będą mogli przetestować swoje umiejętności w biegu na wysokość, czyli “towerrunningu”. Ubiegłorocznym mistrzem w biegu na szczyt w kategorii elity mężczyzn został Piotr Łobodziński. Z kolei mistrzynią w kategorii elity kobiet w ubiegłej edycji została Iwona Wicha. Wieżowiec pozwala stworzyć warunki dla tych, którzy są żądni większych wyzwań niż standardowe dotarcie do mety na odległość. Polski drapacz chmur ma 53 piętra, odznacza się na tle innych budynków, ale też wpisuje się w tkankę miasta Warszawy. Zaprojektowała go pracownia Foster + Partners, która przed stworzeniem tego budynku miała już doświadczenie w tworzeniu istotnych dla tkanki wielkiej metropolii wieżowców w Nowym Jorku czy Hong Kongu.

Siostrzany budynek, mieszczący Nyx Hotel Warsaw, oferuje widok na Varso Tower – można go podziwiać z baru Ether Rooftop.

W lipcu rusza “ciche” kino w barze na dachu Nyx Hotel Warsaw