W krakowskim Novotelu powstał pokój inspirowany motywami Tour de Pologne

Pokój inspirowany motywami Tour de Pologne w hotelu Novotel Kraków City West
Pokój inspirowany motywami Tour de Pologne w hotelu Novotel Kraków City West / fot. materiały prasowe

Tegoroczna 80. edycja Tour de Pologne rozpoczęła się 29 lipca w Poznaniu, a zakończyła 4 sierpnia w Krakowie. Z okazji jubileuszu w hotelu Novotel Kraków City West powstał nowy pokój, inspirowany historią wyścigu. Projekt zrealizowano we współpracy z Czesławem Langiem, dyrektorem generalnym Tour de Pologne.

Historia Tour de Pologne sięga 1928 roku, gdy z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów i „Przeglądu Sportowego” zorganizowano I Bieg Kolarski dookoła Polski. W dwudziestoleciu międzywojennym, a także po wojnie wyścig miał status imprezy amatorskiej. Zmieniło się to dopiero w 1993 roku. Wówczas organizację Tour de Pologne przejął Czesław Lang, wicemistrz Letnich Igrzysk Olimpijskich z 1980 roku, dwukrotny medalista mistrzostw świata i pierwszy polski kolarz zawodowy. Dzięki jego zaangażowaniu wyścig z każdą kolejna edycją zyskiwał coraz większe międzynarodowe uznanie, by od 2011 roku stać się częścią UCI World Tour, cyklu najważniejszych zawodów w profesjonalnym kolarstwie szosowym. Każdego roku na liczących ponad 1000 kilometrów trasach Tour de Pologne, rywalizuje ze sobą ponad setka czołowych kolarzy z całego świata.

Nocleg w otoczeniu historii Tour de Pologne

Tour de Pologne 2023 to jubileuszowa, 80. edycja wyścigu. Z tej okazji hotel Novotel Kraków City West połączył siły z Czesławem Langiem, by stworzyć pokój tematyczny inspirowany najważniejszą imprezą kolarską w Polsce. Goście hotelu mogą spędzić noc w miejscu, które pokaże im kolejne etapy historii wyścigu.

“To kolejny rozdział współpracy naszej marki i naszego hotelu z panem Czesławem Langiem. Jesteśmy dumni, że w ten właśnie sposób możemy wspólnie uczcić tak wspaniały jubileusz. Wierzę, że stworzony przez nas pokój tematyczny nie tylko wzbudzi ciekawość naszych gości, oferując im jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, lecz także przyczyni się do wzbogacenia ich wiedzy o historii polskiego kolarstwa i roli, jaką w promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej odgrywa Tour de Pologne” – komentuje Maciej Naziębłło, dyrektor generalny Novotel Kraków City West.

Oś czasu i rower szosowy na ścianie

Dominantą wystroju nowego pokoju tematycznego w hotelu Novotel Kraków City West jest instalacja artystyczna zdobiąca ścianę znajdująca się za łóżkiem. Przedstawia ona kolejne etapy dziejów Tour de Pologne spięte w oś czasu za pomocą symbolicznego rowerowego łańcucha. Centralnym elementem dekoracji jest prawdziwy rower szosowy.

Dekoracja pokoju inspirowanego wyścigiem Tour de Pologne
Dekoracja pokoju inspirowanego wyścigiem Tour de Pologne / fot. materiały prasowe

“Novotel Kraków City West to prawdziwy przyjaciel polskiego kolarstwa. Cieszę się, że znów działamy razem i możemy uczcić 80. edycję Tour de Pologne w tak niecodzienny i pomysłowy sposób. Jestem przekonany, że pokój, który wspólnie stworzyliśmy, przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom naszego sportu, lecz wszystkim gościom hotelu, którego marka słynie przecież z twórczego podejścia do gościnności” – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny firmy Lang Team oraz wyścigu Tour de Pologne, wicemistrz olimpijski i dwukrotny medalista mistrzostw świata

Pokój inspirowany 80. edycją Tour de Pologne w Kraków City West został otwarty 4 sierpnia 2023 roku.

Porozumienie POT z Lang Team. Promocja polski i turystyki rowerowej podczas Tour de Pologne