W centrum Krakowa powstanie nowy hotel marki Tribe

fot. Accor

Grupa hotelowa Accor podpisała kolejną umowę o zarządzanie ze swoim największym partnerem w Polsce – grupą AccorInvest, właścicielem Orbis S.A. Dzięki niej wiosną 2025 roku w Krakowie gości powita nowy hotel wkraczającej nad Wisłę marki Tribe.

Zawarta jeszcze w grudniu umowa o zarządzanie między grupami Accor i AccorInvest to kolejny krok w zacieśnianiu współpracy między globalnym liderem branży hotelarskiej a AccorInvest. Powstający przy ulicy Worcella w Krakowie obiekt w 2025 roku rozpocznie działalność jako Tribe Kraków Stare Miasto.

„Podpisanie tej umowy cieszy nas szczególnie z dwóch względów. Po pierwsze wzmacniamy dzięki niej współpracę z AccorInvest, naszym zaufanym partnerem, z którym współtworzymy wiele wspaniałych i cieszących się popularnością miejsc na mapie Polski i Europy. Jesteśmy przekonani, że Tribe Kraków Stare Miasto również zdobędzie serca wszystkich podróżników i przypadnie im do gustu jako zupełnie nowa propozycja w niesamowitej lokalizacji. Po drugie umacniamy w ten sposób swoją pozycję w Krakowie, jednej z kluczowych turystycznych i biznesowych lokalizacji w kraju” – powiedział Jacek Stasikowski, development director Poland Accor.

Tribe Kraków Stare Miasto w certyfikacji Breeam Excellent zaoferuje gościom 168 pokoi, restaurację, bar, sale spotkań oraz strefę rekreacyjną z fitness i spa.

„Otwierając nowy hotel własny w Krakowie, we współpracy z tak doświadczonym i znaczącym partnerem, jakim jest grupa Accor, jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy nowoczesny obiekt w doskonałej lokalizacji. Ten projekt będzie ważnym elementem krakowskiej sceny hotelowej, wprowadzając nowy poziom jakości dla naszych gości. Hotel Tribe w Krakowie stanowi kolejny krok w transformacji AccorInvest, przyczyniając się do przekształcenia i ulepszenia naszego portfela hoteli w Europie, szczególnie w segmencie midscale i ekonomicznym” – skomentował Dominik Sołtysik, prezes zarządu Orbis S.A. i COO AccorInvest w Europie Wschodniej.