Visit Britain rozpoczyna międzynarodową kampanię za 10 mln funtów

fot. Marcin Nowak / unsplash

Liczba turystów w Wielkiej Brytanii drastycznie spadła. Odstraszyła ich przede wszystkim pandemia, ale też skutki Brexitu oraz wzrost cen. Rozwiązaniem dla tej sytuacji ma być nowa kampania marketingowa.

W 2021 roku państwa na całym świecie starały się przyciągnąć uwagę turystów. Rząd Wielkiej Brytanii ograniczył budżet na promocję kraju, przez co organizacja promująca turystykę Visit Britain otrzymała 35 proc. mniej pieniędzy niż w 2020 roku.

W lutym ma rozpocząć się międzynarodowa kampania marketingowa, warta 10 mln funtów. Skierowana jest przede wszystkim do turystów z rynku europejskiego i amerykańskiego. Od 14 lutego rozpocznie się w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Holandii, a od 10 lutego w Stanach Zjednoczonych.

Kampania będzie skupiona na miastach Wielkiej Brytanii, takich jak Londyn, Edynburg i Cardiff, które zostały najmocniej dotknięte brakiem zagranicznych turystów. Oparta została na planie naprawy turystki opublikowanym w czerwcu 2021 roku. Głównym celem jest przywrócenie turystyki krajowej i międzynarodowej do poziomu sprzed pandemii o rok szybciej niż przewidują niezależne prognozy.

Do przełomowych wydarzeń dla angielskiej turystyki zaliczone zostały m.in.: Igrzyska Wspólnoty Narodów, platynowy jubileusz Królowej i Festival UK 2022.

Premier Boris Johnson zadeklarował, że Wielka Brytania jest jednym z najbardziej otwartych krajów w Europie. Kraj jest bezpieczny i otwarty dla odwiedzających. Dla osób w pełni zaszczepionych w najbliższym czasie zostaną zniesione ograniczenia dotyczące wykonywania testów i kwarantanny.