Uzdrowisko Połczyn – powrót Willi Gryf

Willa Gryf w Uzdrowisku Połczyn została uroczyście otwarta 7 października. Wyremontowany obiekt to jeden z klejnotów w koronie Polskiej Grupy Uzdrowisk. To również kolejny krok w inwestycyjnej ofensywie największej w Polsce sieci uzdrowisk.
Uroczyste otwarcie Willi Gryf było wyjątkowym dniem dla całego uzdrowiska i kolejnym elementem jego kompleksowej modernizacji. W ostatnich latach w Połczynie unowocześniono jeszcze inne obiekty: Podhale, Borkowo i Irena. Dzięki takim inwestycjom miejscowość zyskuje nowoczesną infrastrukturę i dodatkowy blask, o czym w trakcie wydarzenia mówiła burmistrz Połczyna-Zdroju Barbara Nowak.
Willa Gryf została wybudowana przed wojną jako część Domu Zdrojowego Gryf.
Krzysztof Czaja, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn, powiedział: “Przez lata willa pełniła różne funkcje, głównie administracyjne, a w jej wnętrzach znajdowały się m.in. biblioteka, szwalnia czy kawiarnia. W związku z tym, że od kilku lat głównym priorytetem naszego uzdrowiska są inwestycje w infrastrukturę hotelową i zabiegową, postanowiliśmy na nowo odkryć i wykorzystać walory tego miejsca.”
We wrześniu 2015 roku rozpoczął się generalny remont obiektu. Obecnie willa oferuje łącznie 32 miejsca noclegowe w standardzie komfort w 17 klimatyzowanych pokojach jedno i dwuosobowych oraz apartament z sauną. Do dyspozycji gości jest także ogród zimowy, sala klubowa oraz urokliwe patio. Budynek jest wyposażony w windę i objęty zasięgiem bezprzewodowego internetu. Kuracjusze mogą korzystać z zabiegów i jadalni w Domu Zdrojowym Gryf, który połączono z willą przestronnym, przeszklonym korytarzem.
Mirosław Stanisławski, prezes KGHM TFI, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk, do której należą także Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa i Uzdrowisko Cieplice, podkreślił: “Willa Gryf jest w tej chwili jednym z naszych najbardziej reprezentacyjnych obiektów. Dzięki takim inwestycjom umacniamy się na pozycji lidera branży uzdrowiskowej w Polsce nie tylko pod względem liczby miejsc noclegowych czy osiąganych przychodów, ale przede wszystkim jakości i standardów obsługi naszych gości. W ciągu 2 lat planujemy dalsze inwestycje, warte łącznie ponad 85 mln złotych. Przebudujemy domy zdrojowe znajdujące się w Polanicy-Zdroju i Cieplicach, a także budynek Szarotka w Świeradowie-Zdroju oraz sanatorium w Dąbkach. Jesteśmy również aktywni na rynku akwizycji i nie wykluczamy pozyskiwania nowych obiektów, które będą działały pod szyldem Polskiej Grupy Uzdrowisk.”
POWIĄZANE WPISY
24 marca 2023
IGHP: luty znacznie lepszy niż ostatnie miesiące, ale ceny ciągle rosną
Ponad połowa hoteli w minionym miesiącu osiągnęła powyżej 50 proc. obłożenia, w tym 17…
0 Komentarzy9 Minuty
17 marca 2023
Aneta Wodyk prezeską zarządu PHH Hotele
Rada Nadzorcza spółki PHH Hotele, należącej do Grupy Kapitałowej Polski Holding Hotelowy,…
0 Komentarzy2 Minuty
15 marca 2023
Magdalena Mucha nową dyrektorką regionalną IGHP na Pomorzu
Do grona dyrektorów regionalnych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego dołączyła…
0 Komentarzy3 Minuty
15 marca 2023
Grupa Accor otwiera w Wiedniu pierwszy hotel marki przyjaznej środowisku
Accor we współpracy z Tristar Hotel Group otworzył w Wiedniu pierwszy obiekt…
0 Komentarzy1 Minuty
14 marca 2023
A&O chce nauczyć swoich gości zrównoważonego stylu życia. Rusza pilotaż nowego programu
W a&o w Berlinie, Kopenhadze i Dreźnie na klatkach schodowych pojawiły się komiksy…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2023
Polskie Airbnb z nową funkcją bezpieczeństwa dla podróżujących w pojedynkę
Airbnb uruchomił w Polsce funkcję Solo Traveler Safety. Dane platformy pokazują, że…
0 Komentarzy2 Minuty
6 marca 2023
Grupa Accor: marka Mövenpick pojawi się w Serbii i Węgrzech
Accor dodaje do portfolio dwa nowe hotele Mövenpick na Węgrzech i w Serbii. Pierwsze…
0 Komentarzy3 Minuty
2 marca 2023
BedBooking wdraża licencje na wynajem krótkoterminowy
Wynajem krótkoterminowy (STR) to prężnie rozwijająca się część branży turystycznej. W…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lutego 2023
Accor: przychody wyższe o 80 proc. niż w 2021. Zysk netto na poziomie 402 mln euro
Accor podsumował 2022 rok z przychodem ponad 4 224 milionów euro, co oznacza wzrost o 80…
0 Komentarzy2 Minuty