Uzdrowiska PGU wstrzymują przyjazdy kuracjuszy NFZ i ZUS

Uzdrowiska wstrzymują działalnośc
Pijalnia w Polanicy/fot. archiwum PGU

W związku z nowymi obostrzeniami, związanymi z pandemią koronawirusa Covid-19, uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk wstrzymują przyjmowanie gości ze skierowaniem NFZ i ZUS. Wynika to z nowych regulacji, które ogłosił 23 października premier Mateusz Morawiecki, w związku z którymi niektóre obiekty PGU wstrzymają swoja działalność po zakończeniu obecnie trwających turnusów.

Jednocześnie część obiektów będzie nadal w całości czynna dla gości indywidualnych. W otwartych obiektach Polska Grupa Uzdrowisk będzie realizowała pobyty wypoczynkowo-rekreacyjne w oparciu o najwyższe standardy sanitarne, które zostały wdrożone we wszystkich obiektach PGU w marcu 2020 roku.

W uzdrowiskach grupy PGU w dalszym ciągu będą realizowane pobyty rehabilitacyjne, jednakże kuracjusze planujący takie przyjazdy muszą posiadać stosowne orzeczenie lekarskie mówiące o konieczności rehabilitacji. Dotyczy to sytuacji gdy zaprzestanie leczenia rehabilitacyjnego grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta. Konsultacje lekarskie możliwe są także bezpośrednio w uzdrowisku, jednakże nie są one równoważne z możliwością rozpoczęcia pobytu, jeśli lekarz uzdrowiskowy zgodnie ze stanem faktycznym nie wyda takiego zaświadczenia to gość nie będzie mógł rozpocząć rehabilitacji.

Obiekty, w których goście będą przyjmowani:

• Cieplice-Zdrój: Dom Zdrojowy oraz Stoczniowiec (rehabilitacja ogólnoustrojowa)
• Duszniki-Zdrój: Jan Kazimierz A
• Polanica-Zdrój: Wielka Pieniawa
• Świnoujście: OSW Barbarka
• Połczyn-Zdrój: Irena (zabiegi ambulatoryjne),
• Świeradów Zdrój: Dom Zdrojowy

Wszystkie aktualne oferty pobytowe dostępne są na stronach internetowych uzdrowisk, oraz na stronie www.uzdrowiska-pgu.plhttp://www.uzdrowiska-pgu.pl.

Uzdrowiska kontynuują działalność handlową w pijalniach wód mineralnych oraz sklepach uzdrowiskowych.

Gminy uzdrowiskowe: wpływy z opłaty spadły o 70-90 proc. Konieczna pomoc finansowa