Umowa Travelport z LATAM Airlines

Firma Travelport, poinformowała o podpisaniu wieloletniej umowy dystrybucyjnej typu full content z LATAM Airlines Group. W ramach nowej umowy Travelport będzie udostępniać powiązanym ze sobą użytkownikom na całym świecie pełną ofertę LAN i TAM, w tym informacje o cenach biletów i dostępności miejsc.

LATAM Airlines Group S.A. to nowa nazwa spółki powstałej w wyniku połączenia dwóch największych linii lotniczych w Ameryce Łacińskiej, LAN Airlines S.A. i TAM S.A., obsługujących połączenia z Ameryki Łacińskiej do miast na całym świecie.

Linie LAN i TAM chcą również korzystać z rozwiązania Rich Content and Branding, które pozwala przewoźnikom efektywniej promować i sprzedawać swoje produkty dzięki kontroli nad sposobem ich prezentacji wizualnej i opisowej biurom podróży.

Daniela Baytelman, wiceprezes LATAM ds. dystrybucji i przychodów z produktów dodatkowych, powiedziała: „Techniki sprzedaży stosowane przez linie lotnicze ulegają dynamicznym zmianom w celu dostosowania się do specyficznych potrzeb klientów biznesowych i indywidualnych. Wierzymy, że rozwiązanie Rich Content and Branding firmy Travelport zapewni LATAM narzędzia umożliwiające prezentację produktów i usług LAN i TAM w atrakcyjny wizualnie i innowacyjny sposób.”

Chris Engle, wiceprezes Travelport ds. współpracy z liniami lotniczymi na region obu Ameryk, dodał: „Travelport buduje długofalową współpracę z LATAM Airlines Group i innymi liniami lotniczymi na świecie poprzez udostępnianie innowacyjnych rozwiązań handlowych zapewniających klientom dostęp do bezkonkurencyjnych ofert. Rozwiązanie Rich Content and Branding firmy Travelport umożliwia LATAM Airlines Group prezentowanie swojej oferty w wybrany przez siebie sposób, za pośrednictwem nowych kanałów detalicznych dotychczas niedostępnych dla linii lotniczych.”