Ukraińskie Linie Lotnicze – kolejny Boeing 737-800NG we flocie

archiwum UIA

W piątek, 5 maja Ukraine International Airlines wzmocniła swoją flotę o kolejny samolot Boeing 737-800 Next Generation. W chwili obecnej ukraiński przewoźnik posiada 41 samolotów. Samolot został wyprodukowany w 2006 roku i przeszedł już kompleksową rekonfigurację kabiny pasażerskiej z wymianą sprzętu kuchennego, siedzeń pasażerskich i elementów wystroju wewnętrznego łącznie. Po zakończonej oficjalnej procedurze rejestracji na Ukrainie maszyna otrzymała numer UR-PSX. Na pokładzie znajduje się 186 foteli pasażerskich w dwuklasowej konfiguracji. UIA przeznaczy nowo otrzymany samolotu na trasy średniego zasięgu.
UR-PSX obsługiwał swój pierwszy lot pod kodem PS w niedzielę, 7 maja na trasie z Kijowa do Dalamanu.

Eugenia Satska, rzecznik prasowy UIA, powiedziała: “Cieszymy się, że udało nam się powiększyć naszą flotę trzema z pięciu samolotów typu Boeing 737-800 NG, które planujemy wprowadzić do eksploatacji do końca 2017 roku. Każda dostawa napawa nas dumą a pasażerom oferujemy lepsze możliwości podróżowania “.

UIA będzie konsekwentnie kontynuować realizację programu modernizowania floty. W tym roku przewoźnik ma zamiar otrzymać 5 samolotów typu Boeing 737-800 NG, w tym dwa nowe samoloty prosto z linii produkcyjnej firmy Boeing w USA. Jesienią spółka planuje wycofanie 2 samolotów typu Boeing 737 Classic.