Ukłon Emirates w stronę niedowidzących pasażerów

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, jako pierwsze zaoferowały niedowidzącym pasażerom filmy z audiodeskrypcją w ramach systemu rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen.

System ice (ang. information, communication, entertainment) zdobył niedawno, po raz dziesiąty z rzędu, pierwsze miejsce w kategorii rozrywki pokładowej (World’s Best Airline Inflight Entertainment) w prestiżowym rankingu SKYTRAX World Airline Awards. System ten oferuje pasażerom audiodeskrypcję do 16 filmów z wytwórni Walt Disney Studios, w tym do takich produkcji jak: „Ratując pana Banksa”, „Kraina lodu”, „Auta 2″, „Uniwersytet potworny”, „The Avengers”, „Toy Story 3″ i wszystkich czterech części „Piratów z Karaibów”.
Audiodeskrypcja to nagrana narracja opisująca obraz widoczny w przerwach między dialogami, które nadawane są w normalnym tempie.
Obecnie w systemie ice Digital Widescreen znajduje się już ponad 50 filmów z tym udogodnieniem.

Patrick Brannelly, vice president corporate communications product, publishing, digital & events w Emirates powiedział: “Naszym celem jest nie tylko zapewnienie bogatej i zróżnicowanej oferty rozrywki pokładowej, ale również jej odpowiednie dostosowanie do konkretnych potrzeb. Dostępność naszych usług dla różnych grup klientów jest dla nas niezmiernie istotna, dlatego też wprowadziliśmy filmy dla osób niedowidzących. Największą satysfakcję czerpiemy z zapewnienia wyjątkowego poziomu obsługi klienta i mamy nadzieję, że nasze nieustanne dążenia do wprowadzania innowacji ten poziom zapewniają. W przyszłości chcielibyśmy zaoferować jeszcze więcej programów z audiodeskrypcją, by niedowidzący pasażerowie mogli korzystać z jeszcze bogatszej oferty rozrywkowi w trakcie lotów.”