UIA – zmiany w strukturze taryf

archiwum UIA

UIA zaktualizowała swoją strukturę taryf w klasie ekonomicznej i biznes. Do taryf w klasie biznes dodano Business Saver i Business Flex. W klasie ekonomicznej pojawiły się taryfy Economy Light, Economy Standard i Economy Premium.

Taryfa Business Saver zapewnia wszystkie podstawowe usługi świadczone przez UIA w klasie biznesowej. Obejmują one zwiększenie limitu bagażu podręcznego i bagażu rejestrowanego do 2 sztuk, bezpłatny posiłek serwowany podczas lotu oraz wcześniejszy wybór fotela. Pasażer, który wybiera taryfę Business Saver ma możliwość skorzystania z saloniku biznesowego, odprawę przy oddzielnym stanowisku recepcyjnym, bezpłatne wystawianie kart pokładowych i pierwszeństwo wejścia na pokład.
Ta najniższa taryfa w rodzinie biznes nie daje możliwości zwrotu biletu, natomiast dokonanie zmian przed rozpoczęciem podróży jest możliwe po wniesieniu opłaty w wysokości 75 USD. Bilety w taryfie Business Flex UIA są droższe, ale taryfa umożliwia zwrot i wymianę bez żadnych ograniczeń, oferując tym samym wszelkie udogodnienia oferowane pasażerowm korzystajacym z produktu biznesowego.

Nowa struktura taryf klasy ekonomicznej daje pasażerom możliwość swobodnego wyboru produktu dopasowując do niego cenę. UIA oferuje bilety w trzech taryfach: Economy Light, Economy Standard i Economy Premium.

Taryfa Economy Light, na połączeniach krajowych i międzynarodowych średniego zasięgu, łączy w sobie cechy taryf „low cost” i oferty „tylko z bagażem podręcznym”. Bilety zakupione w tej taryfie umożliwiają przewóz jedynie bagażu podręcznego (jednej sztuki o wadze do 7 kg) a ich zwrot lub wymiana są niedozwolone.

Taryfa Economy Standard na rejsach średniego zasięgu obejmuje przewóz dwóch sztuk bagażu podręcznego o wadze odpowiednio do 7 kg i 5 kg, jednej sztuki bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg oraz możliwość zwrotu lub wymiany biletu za dopłatą.

Taryfa Economy Premium na trasach krajowych i średniodystansowych umożliwia wymianę lub zwrot biletu bez dodatkowych opłat, zapewnia przewóz 2 sztuk bagażu podręcznego, jak w taryfie Economy Standard, 2 sztuk bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg każdy. Podczas lotu pasażerowi oferowany jest bezpłatny posiłek, który może wybrać jeszcze przed odlotem oraz bezpłatny wybór miejsca w samolocie w momencie rezerwacji. Taryfa Economy Premium oferuje bezpłatny wydruk karty pokładowej na lotnisku, odprawę przy oddzielnym stanowisku, a także pierwszeństwo wejścia na pokład.

W przypadku lotów długodystansowych UIA wszystkie taryfy w klasie ekonomicznej obejmują 2 sztuki bagażu do 23 kg każda oraz bezpłatne posiłki w trakcie lotu. Główne różnice dotyczą wymiany, zwrotu i limitu bagażu. Pasażer posiadający bilet w klasie Economy Premium korzysta z fotela w oddzielnej kabinie.