UIA – umowa code share z Air India

archiwum UIA

Linie lotnicze Ukraine International Airlines rozpoczęły współpracę na bazie umowy code-share z liniami Air India, która wchodzi w życie od 6 maja 2018 roku.

Dzięki nowej umowie pasażerowie z Polski i innych krajów obsługiwanych przez UIA będą mogli przez Kijów i Delhi dolecieć na jednym bilecie do krajowych portów lotniczych w Indiach. Pierwszy lot z Kijowa do Delhi planowany jest już 6 maja roku i już na ten rejs można wykupić bilety UIA do 28 popularnych turystycznych i biznesowych regionów Indii.

Umowa oferuje przeloty nie tylko największych biznesowych centrów jak Mumbaj w stanie Maharasztra, Kolkata (d. Kalkuta) w Zachodnim Bengalu, Hajdarabad w Telangana czy Pune w Maharasztra ale również do regionów turystycznych jak Dżajpur w Radżastanie, Koczin w Kerali, Amritsar w Pendżabie czy Port Blair na Andamanach.

Wspólne taryfy UIA i AI zezwalają na różnego rodzaju łączenie podróży dając możliwość przylotu np. do Chennai (d. Madras) oraz wylotu z Coimbatore w stanie Tamilnadu a także jednego darmowego stop over’u w Delhi

Połączenie do New Delhi będzie obsługiwane samolotami typu Boeing 767-300 ER oferując trzy klasy serwisowe – klasę Biznes z 12 fotelami rozkładającymi się do pozycji leżącej, klasą Ekonomiczną Premium z 32 fotelami rozkładającymi się do pozycji pół leżącej i klasą Ekonomiczną gdzie znajduje się 211 foteli.