UIA rozpoczynają loty do Afryki

archiwum UIA

W przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów Ukraine International Airlines pojawi się nowe połączenie do Kairu w Egipcie. Będzie to pierwsze regularne połączenie największego ukraińskiego przewoźnika do Afryki i 87 destynacja na mapie UIA.

Od 6 kwietnia przewoźnik będzie wykonywał cztery loty tygodniowo do Kairu nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 w konfiguracji kabiny dwuklasowej – klasa biznesowa i klasa ekonomiczna. Czas lotu z Kijowa do Kairu to 3 godziny 30 minut.

Eugenia Satska, rzecznik prasowy UIA, powiedziała: “Od prawie dziesięciu lat UIA wdraża model przewoźnika sieciowego, stopniowo wzmacniając pozycje hub’u w Kijowie, – wspomniała. – Planowane wejście do Afryki rozpoczynamy od Kairu, drugiego co do wielkości centrum ekonomicznego, po Johannesburgu. Mamy nadzieję, że nasi klienci z Ukrainy, Europy, Azji i krajów WNP docenią jakość naszych usług i częstotliwość lotów na trasie Kijów – Kair oraz będą w pełni wykorzystywać możliwości tranzytowe podróżując przez stolicę Ukrainy do Egiptu.”

UIA oferuje na swojej stronie cenę 785 złotych za bilet powrotny z Warszawy do Kairu w klasie ekonomicznej (ze wszystkimi podatkami i opłatami) oraz 421 złotych za bilet w jedną stronę.