UIA – odprawa na lotnisku będzie płatna

archiwum UIA

Od dnia 1 października linie UIA na międzynarodowych rejsach średniego zasięgu oraz rejsach krajowych wewnątrz Ukrainy – będą pobierać opłatę od pasażerów klasy ekonomicznej za wystawienie karty pokładowej w recepcji w porcie lotniczym.

Wszyscy pasażerowie UIA, w tym pasażerowie podróżujący z niemowlętami (INF)/ dziećmi lub zwierzętami domowymi (PTEC), małoletni bez opieki (UMNR), pasażerowie wymagający opieki podczas podróży, w tym osoby, które potrzebują specjalnej pomocy (WCHR) i / lub dodatkowego tlenu podczas lotu oraz pasażerów przewożących broń, mogą odprawić się online w internecie bezpłatnie wybierając jedną z następujących opcji:

1. Web Check-in: dostępny na stronie internetowej UIA lub za pośrednictwem aplikacji UIA Web Check-in. Usługa odprawy w internecie (Web Check-in) na połączenia regularne uruchomiona jest na 48 godzin przed planowanym odlotem. Check-in na wszystkie rejsy UIA zamyka się na 40 minut przed planowanym odlotem.

2. Automatyczna odprawa dostępna dla pasażerów, którzy podczas dokonywania rezerwacji podali prawidłowe dane kontaktowe i paszportowe, a nie odprawili się on-line w czasie do 12 godzin przed odlotem na rejs. Miejsca są przydzielane automatycznie zgodnie z rodzajem taryfy i klasy podróży wyszczególnionym w bilecie.

Pasażerowie, którzy prawidłowo wpisali swoje dane kontaktowe i dane paszportowe, otrzymają mailowo zaproszenie, aby odprawić się online na 48 godzin przed wylotem. Po odprawie pasażerowie muszą zapisać elektroniczne karty na dowolnym urządzeniu przenośnym lub wydrukować je do okazania.
Od dnia 1 października pasażerowie UIA klasy ekonomicznej na krajowych i średniodystansowych połączeniach międzynarodowych, za usługę wystawienia karty wstępu na pokład na lotnisku wylotowym przy recepcji zostaną obciążeni 10 euro. Procedura na rynku polskim nie będzie obowiązywała uczestników zorganizowanych grup.

www.flyUIA.comwww.flyUIA.com