Udany długi weekend z Polskim Bonem Turystycznym

fot. archiwum POT

Ponad 170 tys. płatności i 124 miliony złotych trafią na konta przedsiębiorców turystycznych po długim weekendzie, który Polacy spędzili z Polskim Bonem Turystycznym.

Liczba aktywowanych bonów na dzień 7 czerwca wyniosła już ponad 1,6 mln, a tylko w czasie ostatniego miesiąca, wliczając w to długi czerwcowy weekend, zapłacono nimi ponad 170 tys. razy. W tym samym okresie płatności zrealizowane Polskim Bonem Turystycznym wyniosły ponad 124 miliony, a z puli wszystkich aktywowanych dotychczas bonów Polacy wykorzystali już ponad 440 milionów złotych.

Ze wsparcia skorzystało dotychczas ok. 18 tysięcy podmiotów. Najwięcej z województw: małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, w których zarejestrowało się najwięcej podmiotów obsługujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Statystyki wyraźnie pokazują, że przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na przystąpienie do programu, mogli w tym czasie liczyć na realne wsparcie i zyski. Każda płatność zrealizowana za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego jest wypłacana przez ZUS w ciągu 14 dni od dnia realizacji na rachunek podany podczas rejestracji podmiotu.

Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center