Tytuł Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata” dla Grecji

Grecy mają najlepsza narodową turystyczną organizacje na świecie
Santorini/fot. Jonathan Gallegos / Unsplash

Ministerstwo Turystyki Grecji i Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna otrzymały tytuł „Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata” w konkursie World Travel Awards (WTA) 2020.

Od 1993 roku, w ramach World Travel Awards, corocznie przyznawane są nagrody dla organizacji i instytucji, które wyróżniają się w branży turystycznej. Zdobycie najwyższego wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu – biorąc pod uwagę szczególne wyzwania jakim trzeba było stawić czoła – świadczy o tym, iż Grecja niezmiennie stanowi wiodący punkt odniesienia dla światowej branży turystycznej.

Gala online

Ubiegając się o tytuł najlepszej organizacji turystycznej świata, Ministerstwo Turystyki Grecji oraz Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna stanęły do rywalizacji z najlepszymi organizacjami podróżniczymi i turystycznymi z całego globu.

W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, gala WTA odbyła się w formie zdalnej, on-line. Wydarzenie transmitowane w piątek, 25 listopada ze stolicy Rosji, zgromadziło licznych uczestników na całym świecie.

Przyjmując nagrodę, Minister Turystyki Grecji Haris Theoharis podkreślił: “Z wielką radością i dumą przyjmuję w imieniu swego kraju to najwyższe wyróżnienie w postaci nagrody WTA, które Grecja zdobywa po raz pierwszy. Społeczność międzynarodowa docenia nasz ciężki i metodyczny wysiłek, dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo, którą udało nam się zaoferować milionom turystów, którzy tego lata gościli w Grecji. Jest to również docenienie doskonałej pracy jaką wykonał nasz sektor prywatny, jego pracownicy i wszyscy ci, którzy zaangażowani są w turystykę. Nagroda WTA to wielkie wyróżnienie, które odzwierciedla pomyślne otwarcie się Grecji na turystykę w czasie pandemii. Jest ona również potwierdzeniem tego, że nasz kraj, kierując się rozwagą, powagą i duchem solidarności, najefektywniej poradził sobie z COVID-19 uznawanym za największe wyzwanie dla światowej turystyki od co najmniej 20 lat”.

Odnosząc się do przyznania nagrody, prezes Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej, pani Angela Gerekou, stwierdziła: “Jest ona szczególnie ważna. Jako Prezes EOT chciałabym podziękować WTA za wsparcie. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ponosimy wielką odpowiedzialność za jak najszybsze i zrównoważone ożywienie turystyki. Tę nagrodę dedykuję wszystkim bohaterom i bohaterkom branży turystycznej. Mam nadzieję i życzę, aby rok 2021 był początkiem lepszej przyszłości ”.

Sekretarz Generalny Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej, Dimitris Fraggakis, powiedział, “Nagroda WTA jest dowodem międzynarodowego uznania dla pracy Ministerstwa Turystyki Grecji – a zwłaszcza Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej w tych szczególnych niekorzystnych warunkach w ostatnim okresie. W bezprecedensowym kryzysie udało nam się stanąć na wysokości zadania i utrzymać wysoką pozycję Grecji , co jest dostrzegane przez społeczność międzynarodową. Jest to jednak jednocześnie wotum zaufania dla całej greckiej turystyki, ponieważ wszystko, co osiągnęliśmy w tym roku, jest wynikiem wspólnego wysiłku wszystkich osób zaangażowanych w grecką branżę turystyczną. Ta nagroda ostatecznie jest wyróżnieniem dla nas wszystkich ”.

Video z uroczystości wręczenia nagród dostępne jest pod poniższym linkiem:
https://www.worldtravelawards.com/award-worlds-leading-tourist-board-2020

Wakacje.pl: Grecja zwycięzcą tego lata