Tyrol zaprasza na ferie z dziećmi

fot. archiuwm austria.info

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau w środku Alp Kitzbühelskich w Tyrolu jest idealnym miejscem dla rodzin szukających komfortu bez rezygnacji z wysokiej jakości i najnowocześniejszych stoków narciarskich.

Ośrodek narciarski z czterema górami narciarskimi, dwiema dolinami, 109 km tras zjazdowych i 45 wyciągami jest jednym z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich w Tyrolu. Nieskomplikowany dojazd, oferty przyjazne dzieciom i doskonałe stoki mówią same za siebie. W Ski Juwel zarówno początkujący, jak i eksperci poczują się jak u siebie – każdy znajdzie tutaj odpowiedni stok, dopasowany do swoich umiejętności. Szerokie i łatwe stoki dla początkujących, trudne trasy i zbocza pokryte głębokim śniegiem, jak okiem sięgnąć sprawiają, że każdemu członkowi rodziny zabije mocniej serce.

„Spielplatz Schnee” dla nastolatków i najmłodszych

Świetnym miejscem na porządne przetestowanie nart są snowparki. Zostały one zbudowane specjalnie z myślą o początkujących i zaawansowanych narciarzach. Wiele atrakcyjnych elementów, skrzyń, muld, tor z przeszkodami i skocznia zapewniają młodym sportowcom nieograniczoną zabawę. Podczas gdy młodzi fani białego szaleństwa sprawdzają się w snowparkach, na slalomie i stokach do jazdy carvingowej, maluchy stawiają pierwsze kroki na stokach jadąc pługiem pod okiem najlepszych opiekunów narciarskich. Doświadczeni instruktorzy narciarstwa dziecięcego z pięciu szkół narciarskich oferują odpowiednią dla wieku opiekę i dbają o to, aby dzień na nartach był świetną zabawą wśród rówieśników. Czy to w Kid´s Center, czy w AKTI Drachenclub, w Ski & Smile, w Happy Kinderland, czy w Frosty’s Schneewelt – śnieg staje się placem zabaw, a nauka dziecinną zabawą.

Sanki

Ponieważ czas spędzany z rodziną to zawsze dobrze spędzony czas, gospodarze przygotowali również wiele wspaniałych atrakcji poza stokami. Jazda na sankach łączy w sobie wszystkie najpiękniejsze elementy zimy: ruch w sercu zimowego krajobrazu, zabawny zjazd i smaczny posiłek w jednej z uroczych tyrolskich gospód. Czy to na jednej z wielu naturalnych tras saneczkowych, czy podczas nocnej jazdy na sankach – ośrodek narciarski oferuje właściwy teren na każdą okazję. Niezapomnianym przeżyciem jest wspólne budowanie igloo w Niederau/Wildschönau. Ponadto w Reither Kogel maluchy mogą sprawdzić swoje siły jak drugi pilot ratraka. W Wiedersbergerhorn tuż obok stacji górnej działa nowy tory saneczkowy „Alpbachtaler Lauser-Sauser” zapewniając całoroczną rozrywkę.

Smakowicie

Gdy nadchodzi czas na przerwę, warto zajrzeć do jednej z 25 przytulnych gospód na terenie Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Polecamy na przykład lane kluski zapiekane z serem i cebulką z największej patelni w górach lub słodki omlet cesarski Kaiserschmarrn.

Doskonała oferta rodzinna

Biuro Promocji Tyrolu Tirol Werbung przyznało ośrodkowi narciarskiemu tytuł „certyfikowanego tyrolskiego rodzinnego regionu narciarskiego”. Redakcja portalu Skiresort.de przyznała ośrodkowi najwyższą nagrodę za przyjazność rodzinie odznaczając ośrodek narciarski pięcioma gwiazdkami. Na stronie Scheeehoehen.de w roku 2017 ośrodek już po raz trzeci z rzędu został nazwany TOP Ski Resort, a także wygrał w kategorii Rodzina/Dzieci. Natomiast fakt, że rodzinne wakacje nie muszą być drogie, znajduje również odzwierciedlenie w tym, że platforma narciarska Snowplaza.de umieściła Ski Juwel, jako najtańszy ośrodek narciarski w Austrii w kategorii ośrodków z ponad 100 km tras.