Tyberiada – nowe inwestycje w atrakcje turystyczne

Tyberiada - powstaną nowe hotele
Nowe inwestycje powstaną w Tyberiadzie/fot. archiwum GoIsrael

Łącznie 20 mln szekli rząd przeznaczy na dotacje na wsparcie otwarcia i rozbudowy hoteli w Tyberiadzie, a także na przekształcenie istniejących budynków w hotele.

Minister turystyki Asaf Zamir wraz z dyrektorem generalnym Amirem Halevim odwiedzili Tyberiadę, aby zapoznać się z aktualną sytuacją miejscowych firm turystycznych. Wizyta rozpoczęła się w obiektach hotelowych w mieście i zakończyła rejsem po Jeziorze Galilejskim. Zapoznano się również z aktualną listą czynnych hoteli i atrakcji w mieście.

Ministerstwo skoncentruje się na razie na wspieraniu turystyki krajowej, a Tyberiada będzie jednym z ważniejszych jej filarów.
Jednocześnie jednym z ważniejszych celów w najbliższym czasie będzie wzrost inwestycji infrastrukturalnych i poszerzenie atrakcji turystycznych w tym mieście.

Władze mają nadzieję na zwiększenie różnorodności opcji zakwaterowania dla turystów, w tym poprzez zachęcanie do tworzenia m.in. hosteli i schronisk dla turystów. Środki zostaną przeznaczone także na opracowanie głównego planu turystyki dotyczącego rozwoju regionu Galilei, przy wsparciu Ministerstwa Turystyki.
Ponadto 15 mln szekli to budżet, którego celem jest utworzenie miejskiej firmy turystycznej, zajmującej się marketingiem oraz organizowanie dużych wydarzeń w regionie.

Przypomnijmy, że również w Ejlacie powstaje nowa dzielnica turystyczna.

https://itn.co.il/top-stories/the-minister-of-tourism-visited-the-city-of-tiberias/