Turystyczna Organizacja Otwarta: protestujemy przeciwko blokowaniu ruchu turystycznego

Alina Dybaś, prezes TOO/fot. archiwum TOO

Turystyczna Organizacja Otwarta wystosowała dzisiaj list do Andrzeja Niedzielskiego, ministra zdrowia, w którym apeluje o bezwzględne zniesienie testów dla osób zaszczepionych powracające spoza strefy Schengen lub pokrycie kosztów wykonania testu przez rząd polski.

Pełna treść listu:

Ministerstwo Zdrowia Pan Minister Adam Niedzielski

Ministerstwo Sportu i Turystyki Pan Minister Kamil Bortniczuk Pan Sekretarz Stanu Andrzej Gut-Mostowy

W dniu 07.12.2021 zostały ogłoszone nowe obostrzenia związane z pandemią Covid-19. Po wysłuchaniu oraz zapoznaniu się z nowymi wytycznymi, stanowczo protestujemy przeciwko kolejnemu blokowaniu ruchu turystycznego.

Zgodnie z Państwa retoryką „zaszczep się i podróżuj” nie widzimy powodu, aby osoby zaszczepione powracające spoza strefy Schengen musiały ponosić dodatkowe koszty testów.

Osoby te obdarzyły Państwo zaufaniem i uznały, że dokonają szczepienia – wielu z nich właśnie ze względu na podróże. W chwili obecnej mają prawo czuć się oszukani przez Państwo Polskie.

Dlatego apelujemy o bezwzględne zniesienie testów dla osób zaszczepionych lub pokrycie kosztów wykonania testu przez Państwo Polskie. Konieczność wykonania testów przed powrotem do Polski powoduje ogromne koszty pozostania w danym kraju w przypadku zachorowania. To dyskryminacja polskich obywateli, którzy mają prawo powrócić do kraju nawet jako osoba chora.

Z uszanowaniem

Alina Dybaś-Grabowska Prezes Zarządu Turystycznej Organizacji Otwartej

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center