Turyści zagraniczni wybrali ulubione miejsca w Niemczech

AG

Ponad 40 tys. turystów z 66 krajów wybrało 100 ulubionych atrakcji turystycznych w Niemczech. Jak co roku Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) na stronie www.germany.travel zapytała zagranicznych gości odwiedzających o ich ulubione miejsca w Niemczech.

Pierwsza trójka to: Miniatur Wunderland w Hamburgu, Heidelberg (starówka oraz zamek), park rozrywki Europa – Park w Rust, zeszłoroczny lider rankingu.
Pytanie ankiety jest otwarte – w pole odpowiedzi można wpisać dowolną atrakcję – a jej wyniki opublikowane są w rankingu Top 100. W tym roku od marca do sierpnia oddało głos ponad 40 tysięcy turystów z 66 krajów.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, powiedziała: „Atrakcje Top 100 są najczęstszej odwiedzanymi podstronami portalu www.germany.travel. Potwierdza to wagę takich rankingów dla turystów np. Podczas planowania podróży. Ponadto osiągnięta pozycja jest znakiem jakości, który jest później chętnie wykorzystywany w działaniach marketingowych prowadzonych na rynkach zagranicznych, zwiększając tym samym zainteresowanie ofertą zwycięskich atrakcji turystycznych.”

Jak wspomnieliśmy powyżej, pierwsze miejsce zajął Miniatur Wunderland w Hamburgu. Otwarcie największej na świecie makiety kolejowej odbyło się w 2001 r. Wtedy świat modeli obejmował „tylko” trasy kolejowe przez wiernie odtworzone krajobrazy środkowych Niemiec i gór Harzu oraz fikcyjne miasteczko Knuffingen – model stolicy przemysłu samochodowego na południu Niemiec, po którym jeździ 90 samochodzików. Po dziesięciu latach Knuffingen otrzymało własne mini-lotnisko odprawiające 40 samolocików. Od 15 lat Miniatur Wunderland jest ciągle poszerzane i rozbudowywane – we wrześniu br. Otworzono kolejną nową część: „odcinek włoski” o powierzchni 190 metrów kwadratowych.
Zamek i stare miasto w Heidelbergu od lat zajmują czołowe miejsca rankingu. W 2016 r. poprawiły pozycję z czwartego na drugie miejsce. Ubiegłoroczny zwycięzca Europa-Park w Rust również w tym roku znalazł się wśród „medalistów

Pierwsza dziesiatka Top 100 2016 wygląda następująca:
1. Miniatur Wunderland w Hamburgu – Hamburg
2. Heidelberg: stare miasto i zamek – Badenia-Wirtembergia
3. Europa-Park – Badenia-Wirtembergia
4. Zamek Neuschwanstein – Bawaria
5. Rothenburg ob der Tauber, stare miasto – Bawaria
6. Jezioro Bodeńskie, wyspa Mainau i wyspa klasztorna Reichenau – Badenia Wirtembergia, Bawaria
7. Pałac Residenzschloss w Mannheim – Badenia-Wirtembergia
8. Katedra w Ulm (Ulmer Münster) – Badenia-Wirtembergia
9. Katedra Kolońska (obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO) – Nadrenia Północna-Westfalia
10. Drezno: stare miasto, Kościół Marii Panny (Frauenkirche) i Zwinger – Saksonia