Turkish Airlines leci regularnie z Warszawy do Antalyi już w lipcu

Turkish uruchamia nowy regularny kierunek z Warszawy. Polecimy do Antalyi. Będą bardzo niskie ceny i fajne pakietowe okazje ? Wiele na to wskazuje.

Zaskakująca, ale bardzo ciekawa decyzja tureckiego przewoźnika. Regularny rejs do Antalyi wystartuje już 17 lipca. Turecka linia poleci na tej trasie 3 razy w tygodniu. Na rynku będziemy mieli kolejne setki miejsc w dobrych cenach, agenci będą szczęśliwi.

Spontaniczna decyzja, czy region dopłaca do tych połączeń ?

Informacja o nowym regularnym połączeniu do Antalyi dotarła na rynek ledwie przed kilkoma dniami. Zwykle tego typu turystyczne połączenia ogłasza się z dużym albo bardzo dużym wyprzedzeniem. Wiadomo jednak, iż czas Covid wymaga szybkiego i niekonwencjonalnego działania.

Sam pomysł na takie połączenie wydaje się wielce uzasadniony. Turkish jako znana na rynku marka dodatkowo obecna w globalnych systemach rezerwacyjnych agentów może liczyć na szybkie dotarcie do sprzedawców.

Z drugiej strony tour operatorzy mają już od dawna zaplanowane letnie wyloty. Ale w przypadku wzmożonego popytu może pojawić się dodatkowe zapotrzebowanie, które łatwo będzie zagospodarować w oparciu o rejsy Turkish Airlines. Trudno domniemać, skąd decyzja o tak szybkim rozpoczęciu operacji, być może region Antalyi zadecydował się na dofinansowanie tych rejsów?

Antalyia ma spory potencjał – incentive, golf, pielgrzymki a nawet góry

Antalyia ma spory turystyczny potencjał i nie jest to tylko oferta sun&beach. Na bazie tej destynacji można budować bardzo zróżnicowany produkt turystyczny. Zaczynając od wyjazdów incentive, po te golfowe, pielgrzymki a nawet wyprawy trekkingowe.

Wszystkie tego typu wyjazdy potrzebują jednak odpowiedniego zaplanowania, tutaj szybki start rejsów jest niewątpliwie wyzwaniem. Trudno też myśleć o skutecznej sprzedaży dynamicznego pakietowania, Turcja nie jest liderem tego produktu. Nie można jednak wykluczyć, iż bardzo dobre ceny przelotów zachęcą agentów z tego segmentu do ekspresowego przygotowania oferty dynamicznych pakietów do Antalyi.

Czy rejs Turkisha do Antalyi jest zapowiedzią innego połączenia LOT-u?

Do tej pory połączenia na linii Polska Turcja były mocno regulowane dawnymi rządowymi umowami. Przewoźnicy LOT i Turkish nawzajem się szachowali, być może teraz doszło do porozumienia. Rejs Turkish Airlines może być zapowiedzią nowego połączenia polskiego przewoźnika? LOT w ramach rejsów na wakacje nie miał do tej pory Turcji w ofercie. Z pewnością apetyt na ten kierunek jest znaczny, być może wynegocjowano porozumienie, w którego ramach obie linie uruchomia dodatkowe „letnie” połączenia między Polską a Turcją.

Ceny od 150 złotych netto w jedną stronę przez długi czas będą okazje cenowe – RateHawk pomoże ?

Turkish wychodzi na rynek z atrakcyjną ofertą cenową. Ceny od 150 zł netto za bilet w jedną stronę mogą budzić duże zainteresowanie. W tym samym momencie wielu przewoźników walczy o pasażerów last minute, ceny rzędu 300-400 zł za bilet powrotny na słabiej sprzedające się kierunki w ogóle nie dziwią. W przypadku Antalyi będzie zapewne podobnie, przez długi czas będziemy mogli kupić bilety za ceny rzędu 400-500 zł. Na bazie takiej oferty można przygotować ciekawą ofertę pobytową. Z pewnością tureckie linie będą szukały partnerów do szybkiej sprzedaży zarówno pośród tour- operatorów, jak i innych podmiotów z branży. Przydatne może być wspólne działanie z RateHawk, duża siec agentów partnerów to atut tej platformy. Dostępność biletów lotniczych i transferów powoduje, iż łatwo można “uszyć” atrakcyjną ofertę. Wydaje się to idealne partnerstwo dla tureckiej linii w obliczu wyzwania jakim jest sprzedaż “na szybko” nowo uruchamianego rejsu.