Tunezyjski urząd w Polsce z nowym szefem

MZ

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki ma nowego dyrektora. Od połowy października jest nim Ahmed Meddeb.

Tunezja od kilku lat boryka się z problemem spadku przyjazdów turystów europejskich, których odstraszają niepokoje polityczne w tym rejonie świata. Tunezję, niegdyś wymiennie z Egiptem pierwszą na listach ulubionych kierunków turystycznych, Polacy zastępują Turcją, Grecją, czy Hiszpanią. Przed Ahmedem Meddebem stoi zatem nie lada wyzwanie wypromowania na nowo Tunezji i przekonania Polaków, że w kraju tym jest już bezpiecznie.

„Planujemy zarówno liczne działania marketingowe i wzmacnianie marki Tunezja na polskim rynku, jak też uatrakcyjnianie produktu.” – zapowiada Ahmed Meddeb. „Polski rynek jest dla nas niezwykle istotny. Celem krótkoterminowym jest dla nas przywrócenie ruchu turystycznego z 2008 roku. Celem długoterminowym jest ustabilizowanie rynku i osiągnięcie stałej dynamiki wzrostu przyjazdów z Polski.” – dodaje.

W tym celu Ahmed Meddeb zamierza wzmocnić współpracę z mediami, a także promować mniej znane regiony i produkty turystyczne Tunezji, takie jak turystyka kulturowa, filmowa, festiwalowa, talasoterapia, golf czy sporty wodne.

Ahmed Meddeb współpracuje z ONTT od 2005 roku jako wykładowca Marketingu i Zarządzania Hotelami. Ukończył Wyższą Szkołę Handlową w Kartaginie w Tunezji, gdzie uzyskał dyplom z turystyki. Mówi płynnie po arabsku, francusku i angielsku.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center