Tunezja przygotowała certyfikat bezpieczeństwa

Jezioro słone w Tunezji
Tunezja gotowa na przyjęcie turystów/fot. AG

Tunezja jest gotowa na bezpieczne przyjęcie gości z zagranicy. Tunezyjskie Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła stworzyło specjalny certyfikat «Ready and Safe ». Uzyskanie certyfikatu jest obowiązkowe dla wszystkich podmiotów z sektora turystycznego w Tunezji, które chcą przyjąć gości z zagranicy w sezonie 2020.

“Protokół Sanitarny dla sektora turystycznego Tunezji” (Protocole Sanitaire du Toursime Tunisien – PSTT) ma na celu podnieść
bezpieczeństwo sanitarne w Tunezji jak również przeciwstawić się rozprzestrzenianiu wirusa COVID 19. Protokół jest zbiorem przepisów odnoszących się do pobytu w Tunezji każdego klienta z zagranicy, począwszy od podjęcia z lotniska, poprzez zakwaterowanie i przebywanie w hotelu, kończąc na wycieczkach fakultatywnych i powrocie do kraju. Nowo powstałe zasady uzupełniają już istniejące normy sanitarne i higieniczne w sektorze turystycznym, dbające od dziesięcioleci o najwyższy poziom bezpieczeństwa jak i jakości hoteli w Tunezji.

Aby go uzyskać konieczne jest przestrzeganie wewnętrznego protokołu zgodnego również z wytycznymi WHO. Zalecenia te będą stosowane i przestrzegane przez cały sektor turystyczny w Tunezji w celu zagwarantowania najwyższego poziomu sanitarnego, a tym samym utrzymania kontroli nad rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz przede wszystkim zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa turystom.