TT-Line: nowe połączenie Szwecji z Litwą

archiwum TT-LIne

Od 9 czerwca promy TT-Line (przewóz pasażerski i towarowy) – Tom Sawyer oraz Robin Hood, rozpoczną kursy między portami Kłajpeda (Litwa) i Trelleborg (Szwecja).

Raz w tygodniu indynwidualni i frachtowi klienci będą mogli podróżować bezpośrednio z Litwy do Szwecji i z powrotem. O godzinie 6 rano prom TT-Line wyruszy z Trelleborga i o godzinie 23:30 dotrze do Kłajpedy. Droga powrotna rozpoczyna się w niedzielę 1:30 z Kłajpedy, koniec podróży o 17:30 w Trelleborgu. Korzystając z sieci połączeń TT-Line, klienci mogą także rezerwować podróż z Rostocku do Kłajpedy oraz z Kłajpedy do Travemunde.

Promy na trasie Kłajpeda – Trelleborg mogą przewozić 130 ciężarówek na trzech pokładach, w tym niebezpieczne ładunki. Oferowane są 163 kabiny i dla ponad 300 pasażerów. Port w Kłajpedzie to największy litewski port obsługujący zarówno statki wycieczkowe i towarowe. W zeszłym roku port obsłużył 42 miliony ton towarów, co uplasowało go na 3 miejscu wśród portów w tej części Bałtyku.

Björn Saschenbrecker kierownik ds. Frachtu TT-Line, powiedział: „Dzięki nowej linii TT-Line do Kłajpedy, rozbudowujemy naszą sieć połączeń na wschód. Oferujemy naszym klientom połączenie z krajami bałtyckimi, co jest również popularnym celem wakacyjnym, a jednocześnie klientom znajdującym się w krajach bałtyckich zapewniamy bezpośrednie połączenie ze Skandynawią.”