Trzy nowe hotele marki Hampton by Hilton w Polsce

Trzy nowe Hiltony powstaną w Polsce
Hampton by Hilton Krakow Airport/fot. archiwum Hiltona

Hilton podpisał umowy dotyczące trzech nowych hoteli spod marki Hampton by Hilton przy krakowskim lotnisku oraz w Zielonej Górze i Białymstoku.

Patrick Fitzgibbon – starszy wiceprezes w dziale Development obszaru EMEA, powiedział: „Polska to coraz bardziej popularna destynacja zarówno wśród osób podróżujących w interesach, jak i w celach turystycznych. Dostrzegamy tu znaczny potencjał do dalszego rozwoju naszego portfolio w miastach, w których obecność międzynarodowych marek hotelarskich nie jest jeszcze tak powszechna.

Hampton by Hilton to marka, która rozwija się ostatnio w zawrotnym tempie – w ciągu minionych dwóch lat podwoiła liczbę swoich hoteli sprawiając tym samym, iż w Polsce znacznie zwiększyła się dostępność wysokiej jakości usług hotelowych w przystępnych cenach. Podpisanie tych strategicznych umów zwiększa portfolio marki o wyczekiwane trzy nowe nieruchomości i wpisuje się w strategię, która pozwoli na wzrost obecności Hampton by Hilton na rynku Polskim o dwie trzecie do roku 2022.”

Hampton by Hilton Krakow Airport

Dzięki podpisaniu umowy franczyzowej pomiędzy Hiltonem i Vanezza Sp. z o.o., 173-pokojowy Hampton by Hilton Krakow Airport, który przechodzi właśnie proces znacznej rozbudowy, dołączy do ponad 600 hoteli marki znajdujących się w pobliżu lotnisk.

Hampton by Hilton Białystok

W Białymstoku – jednym z największych miast we wschodniej części Polski – Hilton podpisał umowę z Rogowski Development Nova Sp. z o.o. BIS Sp. K., dzięki której do portfolio firmy dołączy 122-pokojowy hotel funkcjonujący pod marką Hampton by Hilton.

Hampton by Hilton Zielona Góra

Kontynuując ekspansję w kluczowych polskich ośrodkach regionalnych, Hilton podpisał trzecią umowę franczyzową z Duda Development Sp. z o.o. oraz konsorcjum FB ANTCZAK, dzięki której Hampton by Hilton stanie się pierwszą międzynarodową marką hotelową obecną w Zielonej Górze oraz powiększy swoje portfolio o 115-pokojową nieruchomość.

Trzy nowe placówki dołączą do portfolio 22 hoteli firmy Hilton w Polsce, w tym do niedawno otwartego Hilton Świnoujście Resort & Spa oraz Hampton by Hilton Łódź, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec 2020 roku.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center