Jest projekt hotelu Hampton by Hilton w Balicach

Balice zyskają nowy hotel
Wizualizacja wnętrza nowego hotelu w Balicach/fot. archiwum Hiltona

Krakowskie biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design zaprojektowało bryłę oraz wnętrza hotelu Hampton by Hilton Karków-Balice. Siedmiokondygnacyjny obiekt powstaje właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego lotniska.

Cechą charakterystyczną wnętrz hoteli sieci Hampton by Hilton są żywe kolory i nieformalne przestrzenie. Sprawia to, że doskonale nadają się one zarówno do odpoczynku, jak i do pracy. Nie inaczej będzie w przypadku hotelu Hampton by Hilton Balice.

Zarówno bryłę, jak i wszystkie 173 pokoje i części wspólne zaprojektowali architekci z biura Iliard. Pracując zgodnie ze standardami, którymi kieruje się sieć, ich projekt cechują tętniące życiem, otwarte przestrzenie i pokoje, które mają sprawić, że poczujemy się w nich wyjątkowo swobodnie.

Dzięki doborowi odważnych kolorów, wzorzystych deseni materiałów, tapet czy mebli, projektanci wykreowali nienachalne i zarazem stylowe wnętrza, które uruchamiają wyobraźnię. Lobby i strefa śniadaniowa staną się zapewne punktami rozpoznawczymi hotelu. Duża przestrzeń do spotkań towarzyskich zapraszać będzie do interakcji z innymi gośćmi, do odpoczynku i złapania chwili oddechu. Z kolei wydzielone strefy do pracy pozwolą na wykonywanie służbowych obowiązków w przyjemnej atmosferze. Neony, ciekawe oświetlenie, graficzne detale, lustra oraz podwieszane sufity pomalowane w kilku kolorach nadadzą wnętrzom wakacyjnego luzu.

Nieco bardziej stonowane w swym charakterze będą hotelowe pokoje. Dominować w nich będą ciepłe kolory i eleganckie wykończenia. Oprócz dużych, wygodnych łóżek goście znajdą tam m.in. specjalnie zaprojektowane grafiki nawiązujące do krakowskich zabytków.

Hotel Hampton by Hilton w Balicach zaprojektowano zgodnie z ideą „Heart of House”, która ma na celu zwiększanie zadowolenia z pracy wśród obsługi hotelowej. Przejawia się ona tym, że zarówno strefy dla gości, jak i dla pracowników projektowane są w wysokim standardzie. Dbałość o satysfakcję pracowników jest dla sieci zadaniem priorytetowym, ponieważ przekłada się ona bezpośrednio na zadowolenie gości hotelowych.

Planowane otwarcie hotelu to IV kwartał 2021 roku.

Trzy nowe hotele marki Hampton by Hilton w Polsce