Troje nowych dyrektorów hoteli w Orbisie

Wojciech Kęsik, Milena Kozik i Maciej Kubaj/fot. archiwum Accor

W Grupie Orbis nastąpiły zmiany na stanowiskach w trzech hotelach zarządzanych przez Grupę Accor. Nowymi dyrektorami zostali: Wojciech Kęsik, Milena Kozik i Maciej Kubuj.

Wojciech Kęsik – nowy dyrektor hotelu Novotel Warszawa Centrum

Wojciech Kęsik, dotychczasowy dyrektor hotelu Novotel Warszawa Airport obejmie 15 września br. stanowisko dyrektora hotelu Novotel Warszawa Centrum (742 pokoje). Wojciech rozpoczął karierę zawodową w Grupie Orbis 28 lat temu w dziale recepcji w dawnym hotelu Mercure Fryderyk Chopin. Rozwijając w tym czasie swoje kompetencje hotelarskie oraz menadżerskie w 2001 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska.

Od 2004 roku pracował jako dyrektor hoteli w różnych miastach w Polsce, łącznie w sześciu hotelach. Wojciech zdobywał również doświadczenie jako dyrektor regionalny i brał udział w międzynarodowym programie liderskim Vivier w Grupie Accor. Wojciech lubi spędzać wolny czas z rodziną, a jego hobby to narciarstwo i jazda na rowerze.

Wojciech Kęsik przejmie stanowisko po Przemysławie Orchowiczu, który zdecydował o podjęciu nowej ścieżki zawodowej poza Grupą.

Wojciech Kęsik/fot. archiwum Accor

Milena Kozik – nowa dyrektor Hotelu Mercure Wrocław Centrum

Milena Kozik, dotychczas pełniąca rolę dyrektora operacyjnego w combo hoteli ibis i Novotel Łódź Centrum obejmie 1 września br. stanowisko dyrektora hotelu Mercure Wrocław Centrum (151 pokoi). Milena dołączyła do Grupy prawie 10 lat temu, pełniąc w tym czasie z sukcesem role: zastępcy dyrektora w hotelu ibis budget Toruń Centrum, dyrektora hotelu ibis budget Wrocław Południe, dyrektora hotelu ibis Łódź Centrum i pełniącej obowiązki dyrektora hotelu Novotel Łódź Centrum. Milena uczestniczyła w różnych projektach, takich jak Guest Experience & Bathroom UX, HEARTIST Pioneers Group czy T&C Committee. Jej hobby to kinematografia i sztuka współczesna.

Milena Kozik przejmie nowe stanowisko po Iwonie Janosiewicz, która rozpoczyna kolejny etap w karierze poza Grupą Orbis.

Milena Kozik/fot. archiwum Accor

Marcin Kubuj – nowy dyrektor Novotel Warszawa Airport

Stanowisko dyrektora hotelu Novotel Warszawa Airport (286 pokoi) obejmie Marcin Kubuj, dotychczasowy dyrektor hoteli combo ibis Styles Warszawa Centrum i ibis budget Warszawa Centrum. Marcin dołączył do Grupy Orbis 20 lat temu jako pracownik recepcji w hotelu ibis Warszawa Centrum. W latach 2011–2013 pracował jako dyrektor hotelu ibis budget Warszawa Centrum. Następnym krokiem w jego karierze było kierowanie hotelem ibis Warszawa Ostrobramska.

W 2018 roku objął stanowisko dyrektora hoteli ibis Styles Warszawa Centrum i ibis budget Warszawa Centrum. Marcin ukończył Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim (kierunek Międzynarodowe Zarządzanie Hotelami). Marcin jest również absolwentem programu rozwojowego Top Talent Program w Grupie Accor. Był również członkiem Orbis Shadow Committee. Marcin interesuje się parapsychologią, a w wolnym czasie uprawia snorkeling, wędkarstwo i strzelectwo sportowe.

Marcin Kubuj/fot. archiwum Accor

Ponad 90 proc. menedżerów i dyrektorów hoteli w Grupie Orbis pochodzi z rekrutacji wewnętrznej.

Dominik Sołtysik nowym prezesem Orbisu