Tour Salon po raz drugi w lutym

Kolejne 28 już targi TOUR SALON odbędą się w dniach 17-19 lutego 2017 roku.

Podobnie jak ostatnio, wprowadzony będzie podział na Strefę Biznesu i Strefę Pasji. Biznesowa atmosfera, komfortowe warunki do rozmów dla wystawców, którzy spotkają się wyłącznie z profesjonalnymi zwiedzającymi oraz gośćmi VIP (wstęp tylko po wcześniejszej rejestracji, umówione spotkania z uczestnikami workshopu) będzie odpowiadał Strefie Biznesu, dostępnej przez pierwsze dwa dni, od 17 do 18 lutego. Wydzielona Strefa Biznes będzie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie pozostałych stoisk.
W tej edycji TOUR SALONu położony będzie mocny nacisk na akwizycje nowych grup profesjonalnych zwiedzających m.in. agencji eventowych, incetive, czy działów HR. Organizatorzy planują ściągnąć do Poznania profesjonalnych zwiedzających z zagranicy.

Dyrektor Anna Myślak powiedziała: “W tej grupie zwiedzających znajdą się podmioty oferujące turystykę przyjazdową do Polski, zarówno pod względem produktów turystycznych i typowego wypoczynku, jak i te, które planują lub rozważają organizacje Kongresów, seminariów itp. w naszym kraju. W chwili obecnej pracujemy nad organizacją workshopu z kupcami z Ukrainy, Białorusi i Rosji.”

Przestrzenią targową łączącą w jednym miejscu profesjonalistów z indywidualnymi odbiorcami usług turystycznych będzie Strefa Pasji czynna od piątku do niedzieli, od 17-19 lutego 2017 r. To tu w ramach tak zwanej ,,Giełdy podróżniczej” wszyscy zainteresowani będą mogli zakupić na miejscu konkretną ofertę. Firmy, które będą zainteresowane sprzedażą bezpośrednio na targach będą mogły na naszej stronie umieścić informacje o ofercie, która będzie dostępna na targach. Ponadto w przewodniku dla zwiedzających w wersji drukowanej oraz elektronicznej stoiska tych firm będą oznaczone specjalny symbolem. W kasach będą wyłożone także ulotki informujące, który wystawca uczestniczy w ,,Giełdzie podróżniczej”.

Na Tour salonie indywidualny odbiorca znajdzie już gotowe oferty i przygotowane katalogi wyjazdów po Polsce i zagranicy na najbliższy sezon wakacyjny, majówkę, czy coraz bardziej popularne wyjazdy na Wielkanoc. Odwiedzający targi nauczyciele skompletują aktualne oferty tzw. „Zielonych Szkół”, a działy HRu, agencje eventowe i reklamowe gotowe wyjazdy incentive, czy integracyjne.

Nowością podczas TOUR SALONu będzie temat związany z usługami prozdrowotnymi, w tym turystyką medyczną. Polska od wielu lat jest ważną destynacją dla podróży zdrowotnych, co zostało dostrzeżone i objęte dofinansowaniem unijnym. W tym roku szczególny nacisk położony będzie na turystykę aktywną, w tym rowerową.

Anna Myślak podkreśliła: “Podczas zeszłorocznej edycji skupiliśmy się, we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, na organizacji merytorycznej Konferencji dotyczącej turystyki rowerowej. W 2017 planujemy stworzyć przestrzeń specjalną, na której pojawią się podmioty, które wspólnie tworzą lub są w trakcie budowania już skomercjalizowanych polskich produktów turystycznych. Zwiedzający zarówno profesjonalni, jak i indywidualni będą mogli uczestniczyć w prezentacjach tych produktów oraz zapoznać się z konkretną ofertą. To odpowiedź na duże zapotrzebowanie na ten rodzaj aktywności w Polsce i za granicą.”

W ramach cyklicznej konferencji „Turystyka Kulinarna POLSKI HIT”, w tym roku po raz pierwszy podjęty zostanie temat enoturystyki po Polsce i za granicą, który cieszy się co raz większą popularnością.

Anna Myślak dodała: ,,Dodatkowo pracujemy nad wydarzeniem, które w formie ambientu zaprezentuje polskie osiągnięcia w tym temacie. Mamy nadzieje, że większość polskich szlaków kulinarnych, pokaże się na naszych targach.”

Ze względu na popularność wśród wystawców i zwiedzających, po raz trzeci TOUR SALON będzie biznesową areną spotkań z bloggerami. Tym razem oprócz bloggerów z Polski zaproszona będzie zagraniczna blogosfera podróżnicza. Wygląda na to, że spotkania matchamkingowe podczas TOUR SALON Blog Meetingu prowadzone będą w wielu językach świata. Ponadto będziemy kontynuować cykl warsztatów pod intrygującym tematem ,,Dlaczego moje biuro podróży gubi klientów”.
Dla wszystkich wielbicieli podróży od 3 lat strzałem w dziesiątkę jest Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”. Czwarta edycja festiwalu skupi wokół siebie osoby ceniące podróżowanie bliskie i dalekie i będzie okazją do bliższego poznania mieszkańców odwiedzanych miejsc, zwyczajów i kultury. Nowością IV edycji będzie poświęcenie festiwalowej części podróżom po Polsce!

W tym samym czasie co Tour Salon, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się: targi RYBOMANIA, polowań na targach Myślistwa KNIEJE oraz Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Targi turystyczne zlokalizowane będą w pawilonie 7 i 7A i będą połączone bezpośrednio z targami KNIEJE (paw. 8 i 8A). Pozostałe ekspozycje targowe znajdziemy w pawilonach zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie. Ścieżka zwiedzania będzie tak przygotowana, aby zwiedzający bez problemu zapoznali się z ekspozycją i atrakcjami wszystkich Czterech Pasji.