Tomasz Rosset odpadł w finale konkursu na prezesa POT

archiwum

Były sekretarz generalny Polskiejh Izby Turystyki, Tomasz Rosset, był jednym z dwóch kandydatów, których ministrowi Bańce rekomendował zespół espół ds. przeprowadzenia naboru na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Minister Witold Bańka wybrał Marka Olszewskiego.

Dzisiaj (poniedziałek) w siedzibie MSiT zespół ds. przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.przeprowadził półgodzinne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami i po nich wyłonił dwóch kandydatów, których zgodnie z procedurą, przedstawił Ministrowi Sportu i Turystki – byłego sekretarza generalnego PIT, Tomasza Rosseta i działacza PIS z województwa zachodniopomorskiego, specjalistę od zarządzania uzdrowiskami, Marka Olszewskeigo Minister Witold Bańka wybrał Marka Olszewskiego i zgodnie z ustawą, wystąpił o opinię do Rady POT.

Tomasz Rosset, w rozmowie z przedstawicielem potrtalu WaszaTurystyka.pl powiedział: “Wystartowałem w konkursie bo maiłem swoją wizję działalności Polskiej Organizacji Turystycznej i posiadam odpowiednie kompetencje. Zreszta wizja i kwalifikacje były chyba odpowiednie, skoro zespół zarekomendował moja osobę ministrowi. To że zakwalifikowałem się do dwójki kandydatów zarekomendowanych ministrowi sprawia mi wielka satysfakcje. Jestem bezpartyjnym fachowcem i nie komentuję wyboru.”