Tatry Mountain Resorts otwiera od 22 kwietnia ośrodki w Tatrach Wysokich i Niżnych Tatrach

Tatrzańska Łomnica w Tatrach Wysokich/fot. AG

Od 22 kwietnia, po prawie 110 dniach lockdownu, ponownie zostaną otwarte słowackie hotele, parki wodne i ośrodki narciarskie Jasna Chopok oraz Szczyrbskie Jezioro należące do Spółki Tatry Mountain Resorts.

W Jasnej na Chopku w Niżnych Tatrach do dyspozycji narciarzy będzie północna strona ośrodka i rejony Biela Put, Lukova-Priehyba i Rovna Hola wraz z trasami zjazdowymi nr 13, 7, 1b, 1a, 2, 2a, 5a.
Do transportu narciarzy służyć będą kolejki krzesełkowe B3, B4, B7.

W ośrodku Strbske Pleso w Tatrach Wysokich do dyspozycji będą rejony Solisko, Esíčko, Interski a Turistická wraz z trasami zjazdowymi nr 1, 2, 3, 4.
Do transportu miłośników białego szaleństwa służyć będą kolejki krzesełkowe A, B, D.

Na trasach zjazdowych w Jasnej Chopok i Strbskim Plesie jest obecnie od 40 do 80 cm śniegu i w najbliższych dniach zapowiadane są kolejne opady.
Jeżeli warunki atmosferyczne i narciarskie będą sprzyjające to planowane jest także otwarcie najwyżej położnej trasy zjazdowej w Siodełku Łomnicy (2190 m).

Skipassy można najtaniej zakupić poprzez www.gopass.sk. Akceptowane będą również Sprytne sezonówki z sezonu 2020/2021 oraz 2021/2022

Od 22 kwietnia będą także otwarte hotele TMR

– Hotel Posta i luksusowe domki Chalets Jasna Collection pod Chopokiem,
– Hotel FIS Strbske Pleso w Wysokich Tatrach,
– Domki apartamentowe w Holiday Village Tatralandia oraz kryty basen w parku wodnym Tatralandia www.tatralandia.sk (dla max. 6 osób/2godz.),
– Hotel Galeria Termal**** wraz z otwartymi basenami termalnymi przy hotelu www.besenova.com (dla max. 6 osób/2godz.).

Osoby zakwaterowane w wyżej podanych hotelach TMR otrzymają specjalne ceny karnetów narciarskich.

Z powyższych udogodnień będą mogły tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 nie starszym niż 7 dni. Na Słowacji testy są bezpłatne.

Przypomnijmy, że rząd słowacki zdecydował, że od 19 kwietnia ponownie mogą działać hotele i inne obiekty noclegowe. Na razie posiłki muszą być podawane do pokoi, a w pokoju będą mogły przebywać dwie osoby z jednej rodziny. Zniesiony zostaje także zakaz podróżowania między powiatami.

Granice międzypaństwowe na razie pozostają zamknięte.

Rząd pracuje nad tym, by osoby zaszczepione mogły korzystać z usług turystycznych bez konieczności testowania się na obecność koronawirusa.

Słowacja otwiera hotele dla turystów krajowych