Słowacja otwiera hotele dla turystów krajowych

Hotel Tri Sudnićzki w Dolinie Demianowskiej w Niżnych Tatrach/fot. AG

Od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia na Słowacji otwarte będą hotele. Na razie posiłki muszą być podawane do pokoi, a w pokoju będą mogły przebywać dwie osoby z jednej rodziny. Zniesiony zostaje także zakaz podróżowania między powiatami. Granice międzypaństwowe na razie pozostają zamknięte.

Rząd Słowacji ogłosił dzisiaj luzowanie obostrzeń. Od 9 kwietnia będą mogły działać obiekty noclegowe. Posiłki będą jednak podawane tylko do pokoi – nadal obowiązuje zakaz działalności restauracji. Od poniedziałku działać również będą mogły sklepy i punkty usługowe (m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne) z zachowaniem zasady -1 osoba/15 m². Na basenach będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 6 osób. Przywrócona zostaje także możliwość uprawiania sportów amatorskich na świeżym powietrzu (max. 6 osób w grupie). Otwarte zostają muzea, ZOO i ogrody botaniczne (maksymalnie 1 osoba/15 m²).

Od 22 kwietnia ruszają także wyciągi krzesełkowe (nie kolejki gondolowe) w Tatrach Wysokich i Niżnych Tatrach.

Z powyższych udogodnień będą mogły tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 nie starszym niż 7 dni. Na Słowacji testy są bezpłatne.

Niestety nadal zamknięte są granice Słowacji, więc turyści zagraniczni nie mogą przyjeżdżać na wypoczynek.

Słowacja – rząd wprowadza zakaz podróży zagranicznych

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center