Tatralandia – nowość na lato: symulator dla surferów

Marek Hajkovsky

Najpopularniejszy aquapark na Słowacji – Tatralandia na Liptowie – co roku stara się zaskoczyć gości nowościami. W tym roku będzie to symulator dla surferów za 2,9 mln euro.

Symulator będzie zainstalowany w nowym kompleksie Hawaje i ma dać surferom namiastkę fal na plażach Waikiki i Maui. Można będzie dzięki niemu surfować na stojąco oraz na leżąco.
Dwie sztuczne fale zadowolą zarówno początkujących, jak i zawodowców. Symulator za pomocą strumienia wody będzie tworzył fale o powierzchni 68 metrów kwadratowych i długości 8,5 metra. Zaletą wytwarzanej krzywizny wody jest wzrost prędkości podczas jazdy na desce i możliwość powtórek oraz poprawiania błędów.

Peter Huraj, menadżer projektu, powiedział: “Chętnym na surfowanie pomagać będą doświadczeni instruktorzy, którzy dozorować surferów z dwóch chodników ułożonych wzdłuż fali. Symulator pozwakla na dwa sposoby jazy: wskakiwanie na falę lub ześlizgiwanie się z niej. Dzieci zaczynąc beda w środkowej części pod opieką dorosłych lub instruktorów. Każdy surfer może wybrac sobie początek jazdy: na górze, po środku fali lub na dole.”

Kompleks Hawaje to także skały, zieleń, katamaran, domki plażowe. Latem działa bar hawajski Tiki z egzotycznymi napojami.

Jana Kňavová menadżerka aquaparku Tatralandia, powiedziała: “Ukończenie inwestycji Hawaje sprawiło, że w kompleksie panuje prawdziwa nadmorska atmosfera. Rozszerzyło to oferte turystyczna na Liptowie. Wierzymy, że nasze “Hawaje” zapełnią się nie tylko leniwie odpoczywającymi, ale sportowcami i miłośnikami aktywnego wypoczynku, którzy będa na naszym symulatorze trenować technikę jazdy. Tatralandia to doskonałem miejsce dla wszystkich, którzy nie mają czasu na dalekie podróże a chcą zapewnić sobie i dzieciom odpoczynek nad i na wodzie. Na 14 hektarach mamy obecnie 14 basenów,w tym ze słoną i z termalną woda, 26 zjeżdżalni i w sumie 300 atrakcji oraz zespół animatorów. U nas nie można się nudzić.”