Targi zimowe w Krakowie

archiwum SACR

Już od piątku w hali EXPO Kraków rozpoczną się I TargiTurystyki Zimowej Winter Travel w Krakowie połączone z Targami Wyposażenia Stacji Narciarskich i Ośrodków Sportów Zimowych INFRASNOW. Ofertę przedstawi 70 wystawców. Impreza potrwa do niedzieli. Jednym z patronów medialnych jest WaszaTurystyka.pl

Wśród wystawców warto na pierwszym miejscu wymienić największe stoisko – Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej. Największe atrakcje turystyczne tego kraju zaprezentuje 14 wystawców. Przedstawią najbardziej popularne słowackie ośrodki narciarskie, tegoroczne zimowe nowości oraz inwestycje, uzdrowiska, kąpieliska termalne i polecimy dokąd wyjechać na Sylwestra czy ferie zimowe. Towarzyszyć temu będą degustacje oraz występy występów muzyczne Lenky Bacmaniakovej z regionu Kysuce, która zagra na heligonce.

Organizatorem targów Targi w Krakowie, a Partnerem Wiodącym Małopolska Organizacja Turystyczna. Podczas targów zaprezentowana będzie m.in. nowa karta dla narciarzy – BeskidSkiPass (karnet, umożliwiający wygodne korzystanie z ponad 40 doskonale przygotowanych tras w ośmiu ośrodkach narciarskich Małopolski. Pierwsze 1000 osób odwiedzających targi przy zakupie biletu otrzyma kartę e-skipass, która upoważnia do zniżki w jednej z 8 stacji narciarskich zrzeszonych w programie BeskidSkiPass.

Podczas seminarium „Wpływ światowych imprez sportowych na rozwój turystyki zimowej w Małopolsce” spotkają się osoby, którym ten temat jest szczególnie bliski. Obecni będą m.in. Minister Sportu Andrzej Biernat (spotkanie odbędzie się w sobotę 27.09 o g. 11.00), Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, Marszałek Województwa Małopolskiego Mark Sowa, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz Przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Ireneusz Raś.

Podczas towarzyszących imprezie, trzydniowych Targów INFRASNOW producenci i dystrybutorzy sprzętu zaprezentują nowe produkty takie jak: wyciągi i bramki narciarskie, przenośniki taśmowe, ślizgacze śnieżne i carvingowe, pontony do snowtubingu oraz summertubingu, suszarki do butów narciarskich, czy tory pontonowe na lato i zimę. Ofertę przedstawią m.in. takie firmy jak: MND Eastern Europe s.r.o. , BASE System, P.P.H.U. JERZY.

Targi Winter Travel oraz INFRASNOW odbędą się w dniach 26-28 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. W trakcie Targów będzie kursowała specjalna linia EXPO Busa.

Godziny otwarcia
26-27.09 10:00-17:00
28.09 10:00-16:00