Targi turystyczne we Wrocławiu już za miesiąc

Wrocławskie Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego odbędą ponownie na Stadionie Wrocław. W dniach 28 lutego – 1 marca weźmie nich udział 200 wystawców z Polski i całego świata.

Organizatorzy zaprosili na Festiwal Podróżników amatorów i wyczynowców, globtroterów w sile wieku, jak również tych najmłodszych. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata nadal pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą gości w najdalsze zakątki świata (Himalaje, Kolumbia,  Papua Nowa Gwiena), pokażą nam miejsca w Europie, które stają się coraz bardziej popularne, opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. Wrocławskie targi zapraszają miłośników podróżniczych opowieści.

Festiwal to również goście specjalni, wśród których będzie m.in. Jakub Porada, który opowie o swoich przygodach na egzotycznym Zanzibarze. Z kolei załoga Busem Przez Świat zabierze nas do Ameryki, na słynną drogę „Route 66”.

Targi rownież dla smakoszy

Festiwal Kulinarny przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Produkty wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli nietypowych smaków. Organizatorzy zapraszają kucharzy znanych z ekranów, specjalistów w swojej dziedzinie, których dania to małe dzieła sztuki.

Dolny Śląsk dla każdego

Podczas XII edycji targów organizatorzy chcieliby jak najlepiej pokazać Dolny Śląsk, ale nie taki typowy, skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Zaprezentowane zostaną różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez mieszkańców i szefów kuchni dolnośląskich restauracji.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu, który jest przecież wyjątkowy i absolutnie piękny! W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej – Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha, Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 podmiotów.

Atrakcje

Strefa atrakcji to przede wszystkim miejsce dla najmłodszych, ale dorośli również znajdą tam coś dla siebie! Liczne warsztaty, pokazy taneczne, eksperymenty, gry i zabawy dla najmłodszych – to wszystko zajmie dzieci na długi czas. Będzie okazja do stworzenia własnych ekologicznych zabawek, Wrocławskie Hydropolis przeprowadzi warsztaty z wykorzystaniem wody, a Kolejkowo zaprezentuję miniaturowe miejsca Wrocławia.

Każdy odwiedzający może wziąć udział w grze targowej – świetna zabawa, możliwość lepszego poznania wystawców no i nagrody dla uczestników, w tym główna – vouchery pobytowe od naszych partnerów. W pierwszym dniu targów przygotowano wersję dla szkół, najlepsza grupa otrzyma wycieczkę dla całej klasy – Dzień w dolinie Baryczy!

Konkursy

Wszystkich uczniów i nauczycieli organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w konkursie, jeszcze przed Targami. Uczestnicy mają przygotować swój pomysł na wycieczkę dookoła świata, przedstawcie w formie mapy. Dla zwycięzców przewidywane są  darmowe wejście na targi dla całej grupy.

W tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. Na stoisku zapoznamy się ze zwyczajami, kuchnią i oferta turystyczną tej niezwykłej wyspy. Dodatkowo w konkursie  wygrać będzie można Wakacje na Zanzibarze!

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą warsztaty i szkolenia dla odwiedzających. W piątek szczególnie zaproszeni są  przedstawicieli branży, dla których przygotowano spotkania ze specjalistami.

Kryształowe Orły

Właśnie w targowy piątek odbędzie się rozdanie nagród „Kryształowych Orłów” dla podmiotów turystycznych. W trzech kategoriach (atrakcja turystyczna, produkt regionalny, wydarzenie cykliczne) nagrodzone zostaną te, które wyróżniały się w swojej działalności w minionym roku.  Do konkursu zgłaszają się nie tylko wystawcy targów. Nagrodami głównymi są stoiska targowe podczas następnej edycji targów oraz pakiety reklamowe od współorganizatora – portalu WaszaTurystyka.pl

Do samych targów zostało jeszcze trochę czasu, lecz już teraz można wziąć udział w akcji Poznaj Dolny Śląsk! Wystarczy odwiedzać współpracujące atrakcje turystyczne dolnego śląska (pełna lista na www.mttwroclaw.pl), a bilet na targi otrzymamy za darmo. Druga część akcji odbędzie się po targach – wtedy to skorzystamy z promocyjnych cen biletów w tych miejscach – wystarczy przyjść z biletem targowym.

www.mttwroclaw.pl