Targi LATO już w piątek

Podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, Mazowsze, tegoroczny Region Partnerski, zainauguruje początek sezonu letniego. Organizator, firma MT Targi Polska, zaprasza mieszkańców Warszawy i okolic na ten wielki turystyczny kiermasz, który będzie obfitował w atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla stałych bywalców Targów Lato centralnym punktem jest scena targowa. To na niej w sobotę i niedzielę będzie się wiele działo. O godzinie 11 w sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu, potem scena będzie należała do artystów. Występy taneczne, wokalne i teatralne przeplatane będą quizami, w których odwiedzający będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody. Poza konkursami, które organizowane będą na scenie, tradycyjnie już odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która najbardziej przypadnie do gustu tym, którzy zdecydują się przyjechać na targi w weekend. Równolegle wybrane będzie najlepsze hasło promujące Targi Lato. Wystawcy zaś powalczą o Kryształowe Słońce, które zostanie przekazane właścicielowi najbardziej profesjonalnego stoiska. Odrębna konkurencja przewidziana jest dla polskich regionów, spośród których zostanie wybrana najlepsza oferta ekspozycyjna.

W tym roku podczas targów duży nacisk zostanie położony na dwie aktywności – turystykę rowerową oraz wędkarstwo. Podczas Eventu Rowerowego przewidzianych jest wiele ciekawych wydarzeń. Będzie można wziąć udział w konkursach m.in. na torze startowym rowerów torowych, skorzystać z porad wieloletniego mechanika Kadry Polski w kolarstwie szosowym – Jerzego Brodawki, spotkać znanych polskich kolarzy, a także zapoznać się z ofertą wystawców, którzy zaprezentują rowery, stroje i akcesoria. Z kolei wydarzenie „Wędkuj z nami” to gratka dla tych, którym cierpliwość pozwala na czerpanie przyjemności z obcowania z naturą podczas godzin spędzonych nad wodą. Osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z tą aktywnością, będą mogły zapoznać się z ofertą profesjonalnego sprzętu takiego jak wędki, woblery, zanęty, ale również łodziami, czy ofertami wypraw wędkarskich.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.pl.