Targi Lato już w piątek

Jutro rozpoczną się 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato. Uroczystość otwarcia Targów Lato oraz odbywających się równolegle 5. Targów Regionalia zaplanowana jest na piątek 22 kwietnia na godzinę 11.00. Targi Lato odbędą się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. W tym roku ofertę zaprezentują przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych, biur podróży, hoteli czy pensjonatów. Obecne będą również turystyczne wydawnictwa, szlaki krajoznawcze, wodne i rowerowe. Regionem Partnerskim jest Mazowsze.

Pierwszego dnia targów odbędą się trzy spotkania dedykowane branżowym odwiedzającym. Pierwszym będzie konferencja Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „Dobre praktyki w promocji dziedzictwa kulturowego Mazowsza”, która zainauguruje specjalną edycję Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD 2016.
Organizatorem kolejnego spotkania jest magazyn Rynek Turystyczny. Redakcja wraz z przedstawicielami biur podróży, agentów i pilotów wycieczek poprowadzi debatę pt. „12 zł za godzinę, czyli ile zarabia się w turystyce?”. Tematem dyskusji będzie m.in. struktura i poziom zarobków w branży.

Trzecią propozycją jest konferencja pt. „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego”. Instytut Badań Rynku Turystycznego Travel Data, redakcja serwisu Turystyka.rp.pl dziennika Rzeczpospolita oraz organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprosili do dyskusji m.in. branżowych ekspertów, przedstawicieli instytucji państwowych, szefów największych biur podróży, agentów, firm ubezpieczeniowych i linii lotniczych. Podczas spotkania będzie mowa o ratingach, które dostarczają informacji o sytuacji finansowej i wiarygodności organizatorów turystyki w Polsce.

Dwutygodnik Wiadomości Turystyczne nagrodzi zwycięzców VIII edycji Konkursu na najlepszy produkt do komunikacji marketingowej „Róża Kolumba”.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki wraz z Almamer Szkołą Wyższą wyłonią natomiast laureata, który otrzyma Wawrzyn Polskiej Turystyki. Wyróżnienie to wręczane jest za popularyzowanie innowacji oraz wyjątkowych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które przyczyniają się do kształtowania i umacniania korzystnego wizerunku Polski w Europie i na świecie.

Po raz kolejny Jury wybierze najbardziej profesjonalne stoiska polskie oraz zagraniczne, których przedstawiciele otrzymają statuetkę „Kryształowe Słońce”. Polska Organizacja Turystyczna oraz MT Targi Polska dokonają wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Ocenie podlega nie tylko samo stoisko, ale także to, co jest na nim prezentowane. Z kolei w konkursie „Hit Lata” to odwiedzający zdecydują o wyborze najciekawszej propozycji targowej.

Sobotę i niedzielę wypełnią atrakcje skierowane do odwiedzających w różnym wieku. Przewidziane są aktywności dla dzieci i młodzieży, dorośli również znajdą wiele ciekawostek. Na targowej scenie odbędą się m.in. pokazy iluzjonisty i akrobacji rowerowych. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, a także wysłuchać inspirujących opowieści podróżników.

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.

Patronami medialnymi Targów Lato są Magazyn Turystyczny Wasze Podróże i portal branżowy WaszaTurystyka.pl (stoisko B73).
www.targilato.pl