Targi ITB Berlin wracają – odbędą się na żywo marcu 2023

ITB Berlin 2020
Bernd Neff, współzałożyciel Berlin Travel Festival, podczas konferencji prasowej / fot. © Messe Berlin GmbH

Messe Berlin planuje w przyszłym roku szereg zmian w edycji ITB Berlin 2023 – pierwszej, która od początku pandemii ma odbyć się na żywo. Zamiast trwać od środy do niedzieli, ITB Berlin 2023 odbędzie się przez trzy dni, od wtorku 7 do czwartku 9 marca.

Podobnie jak w poprzednich latach, znana na całym świecie ITB Berlin Convention odbędzie się na żywo równolegle z targami na Berlińskich Terenach Wystawowych, a wybrane sesje będą transmitowane na żywo na itb.com. Wybrane usługi będą też prezentowane online.

„Pozycjonując ITB Berlin wyłącznie jako produkt B2B, chcemy, aby format był odporny na kryzysy i jeszcze bardziej wzmocnił markę jako globalnego katalizatora branży turystycznej” – powiedział David Ruetz, szef ITB Berlin. „Jednocześnie dbamy o to, aby nasz wizerunek się wzmocnił. W przeszłości wielokrotnie obserwowaliśmy, że większość naszych wystawców kładzie wyraźny nacisk na zwracanie się do odbiorców B2B. W przyszłości weźmiemy ten trend pod uwagę.”

Według Ruetza, ITB Berlin chce zbadać możliwości dalszego rozwoju targów, a także dotrzeć do odbiorców oferując dodatkowe możliwości nawiązywania kontaktów. ITB Berlin 2023 po raz kolejny planuje uhonorować najlepszych wystawców Nagrodą Wystawcy ITB.

Nowe miejsce dla produktów konsumenckich

Messe Berlin ma również w zanadrzu nowe rzeczy dla szerokiej publiczności i firm zainteresowanych biznesem B2C. Berlin Travel Festival, dotychczas partnerskie wydarzenie konsumenckie ITB, będzie w przyszłości zawierać element B2C targów żeglarskich i rekreacyjnych Boat & Fun Berlin, które odbędą się w dniach 24-27 listopada 2022 r. na berlińskich terenach wystawowych. Berlin Travel Festival odbywał się wcześniej w Arena Berlin, równolegle z otwartym weekendem ITB Berlin dla publiczności. Messe Berlin wyznaczyły teraz nowe terminy dla szerokiej publiczności, która będzie mogła znaleźć praktycznie pod jednym dachem całą gamę usług rekreacyjnych, a także łodzie, przyczepy kempingowe, kempingi i produkty wędkarskie.

Duża platforma dla kraju goszczącego Gruzji

Gruzja, oficjalny kraj partnerski, odegra ważną rolę na targach ITB Berlin 2023. W poniedziałek, 6 marca, w przeddzień ITB Berlin 2023, Georgia rozpocznie targi uroczystą galą otwarcia w CityCube Berlin, która będzie transmitowana na żywo. Kraj będzie również silnie reprezentowany na terenach wystawienniczych, m.in. w hub27 oraz w hali 4.1.

Wkrótce rejestracja na ITB Berlin

Od połowy czerwca wystawcy będą mogli zarejestrować się na targi ITB Berlin 2023. Rejestrując się do 31 sierpnia 2022 r., mogą skorzystać z oferty wynajmu stoiska Early Bird w cenie od 205 euro za m². Oferta obowiązuje od momentu oficjalnego ogłoszenia rejestracji stoisk (przewidywana data to połowa czerwca). Termin rejestracji upływa 30 września 2022 r. Informacje o wszystkich pozostałych warunkach uczestnictwa można uzyskać po ogłoszeniu rejestracji stoisk.

Stacjonarne targi ITB Berlin 2022 odwołane. Będą tylko wydarzenia online