Stacjonarne targi ITB Berlin 2022 odwołane. Będą tylko wydarzenia online

Niemcy workshop B2B

„Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa uniemożliwiają tworzenie wiarygodnych planów spotkania na żywo” – napisały targi berlińskie w komunikacie. ITB rezygnuje z formuły spotkania stacjonarnego w marcu 2022.

Edycja ITB Berlin 2022 nie odbędzie się na żywo, jak pierwotnie planowano.

„Ze względu na najnowsze wydarzenia i towarzyszące im dyrektywy w wyniku pandemii koronawirusa Messe Berlin nie jest w stanie zapewnić swoim wystawcom i partnerom niezbędnej pewności, której wymaga planowanie wydarzenia na żywo na wiosnę 2022” – dowiadujemy się z komunikatu ITB Berlin.

Do podjęcia takiej decyzji skłoniła Messe Berlin obecna sytuacja wokół pandemii, a także zaostrzone ograniczenia w podróżowaniu i limity nałożone na liczbę osób, które mogą wziąć udział w dużych imprezach.

„Oczywiście zbadaliśmy możliwość przesunięcia ITB Berlin na lato. Jednak po konsultacjach z naszymi partnerami postanowiliśmy zachować terminy na początku marca. Są one ważne dla branży turystycznej, ponieważ miesiące letnie są głównym okresem podróży i działalności turystycznej. Roczne terminy targów ITB Berlin są celowo wybrane, ponieważ nasi klienci w większości prowadzą interesy teraz lub w okolicach marca” – skomentował Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin.

„Głęboko żałujemy tej sytuacji” – dodał David Ruetz, szef ITB Berlin. „Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań, aby ponownie zorganizować ITB Berlin jako osobiste wydarzenie w stolicy Niemiec. Szczególnie w dzisiejszych czasach branża potrzebuje orientacji, inspiracji i dialogu. Jednak po uwzględnieniu sytuacji związanej z pandemią i zaostrzeniem przepisów nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze bardziej dostosować koncepcję na 2022 rok i zaoferować naszym wystawcom i zwiedzającym jasny obraz i niezbędną pewność planowania przed przerwą świąteczną” – powiedział.

ITB Berlin przyjmie znowu formułę transmisji na żywo w tzw. Dniu Biznesu Cyfrowego w marcu 2022 r. Chce zorganizować także spotkania towarzyszące ITB Berlin w 2022 r.