Targi berlińskie w rozkwicie

materiały prasowe ITB Berlin

Tegoroczne targi ITB to ponad 10 tys. wystawców, otwarcie z udziałem najwyższych władz państwa, partnerstwo regionu Meklemburgia-Pomorze Przednie i tematy związane z turystyką medyczną oraz nowymi technologiami, które zrewolucjonizują branżę.

Jak twierdzą organizatorzy, targi ITB odzwierciedlają dynamiczny rozwój turystyki na świecie. Branża ma okazję po raz 52. spotkać się w Berlinie, nawiązać nowe kontakty i posłuchać o wiodących trendach w przemyśle turystycznym. Targi ITB mają ambicje globalne i chcą wyjść poza jedną edycję w Berlinie. Kładą nacisk na dwie pozostałe, odbywające się w Singapurze (ITB Asia) i w Chinach (ITB China).

Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 10 tys. firm ze 186 krajów i regionów świata (ponad 80 proc. wystawców jest spoza Niemiec). Powierzchnia wystawiennicza to ok. 160 mkw hali Messe Berlin. Organizatorzy spodziewają się, że w dniach 7-11 marca stoiska odwiedzi ponad 100 tys. osób, wliczając w to przedstawicieli branży i konsumentów szukających inspiracji do podróży. 

„W 2018 roku ITB Berlin pozostaje w ścisłym związku z trendami w naszej branży. Zapewniamy forum do wymiany zdań na najważniejsze tematy, takie jak nadmierny przyrost ruchu turystycznego, rewolucyjne formy turystyki, digitalizacja, czy turystyka zrównoważona. Marka ITB ma ugruntowaną pozycję międzynarodową i przede wszystkim oznacza możliwość nawiązania nowych kontaktów w branży na całym świecie oraz wiedzy o turystyce z pierwszej ręki.” – komentuje Christian Göke, prezes Messe Berlin.

Tegorocznym partnerem targów jest region Meklemburgia-Pomorze Przednie, która prezentuje swoje produkty na licznych stoiskach w halach 6.2 i 4.1. Zorganizowała też ceremonię otwarcia, która odbyła się w przeddzień targów, z udziałem Michaela Müllera, mera Berlina i kanclerz Angeli Merkel. Jej udział potwierdza to, jak ważna jest turystyka jako gałąź gospodarki i jak poważnie traktują ją nasi zachodni sąsiedzi.