TAP dodaje na zimę Punta Cana do Cancun – ceny z Berlina od 1500 zł

TAP idzie drogą wielkich grup lotniczych. Odważnie otwiera loty na Punta Cana, która dołącza do wcześniej anonsowanego Cancun.

Portugalskie linie lotnicze tak inni poważni lotniczy gracze wzmacniają wakacyjną siatkę na zimę. Po zapowiedziach Lufthansy, Air France/KLM przyszła kolei na Portugalczyków.

Punta Cana od grudnia 2 razy w tygodniu

Portugalskie linie polecą regularnie na Punta Cana już od grudnia bieżącego roku. Zaplanowano dwa rejsy w tygodniu, w środę i sobotę. Na Dominikanę polecimy ultra nowoczesnym A330-900 neo, oferującym dwie klasy podróży ekonomiczną i biznes.

Wylot z Lizbony zaplanowano na 17 a z kolei powrót do stolicy Portugalii o godzinie 10.20. Taki rozkład może niestety powodować iż ciężko będzie wpasować się z przesiadkowym lotem z Warszawy. Tradycyjnie w przypadku portugalskiej linii o wiele lepsze połączenia będziemy mieli do dyspozycji z Berlina. Tutaj cieszyć może się zachodnia Polska.

Zapewne już niedługo zobaczymy bardzo atrakcyjne ceny na tym kierunku, agresywna polityka cenowa na kierunku Cancun może być tu przykładem.

Cancun z TAP – coraz bardziej popularne wśród Polaków – ceny schodzą poniżej 1500 zł

Nieco wcześnie portugalskie linie ogłosiły regularne loty do Cancun. Konkurencja na tym kierunku robi się coraz większa, plany zwiększenia operacji zapowiedziały m.in. AirFrance/ Klm i Lufthansa. Powoduje to konieczność sięgania po agresywną promocje. Portugalczycy jak widać kompletnie się tego nie boją.

Linie lotnicze wprowadzają rozkłady na zimę 2021/22 – więcej egzotyki. Cancun i Phuket wygranymi

Periodycznie znajdujemy więc oferty do Cancun z Berlina za 1500 zł, ale  nie jest to ostatnie słowo TAP. Właśnie pojawiła się super oferta gdzie za loty z Pragi, Wiednia czy Berlina zapłacimy poniżej 1400 zł.

Z pewnością takie ceny mogą przekonać turystów nastawionych na szukanie oszczędności do skorzystania z oferty portugalskich linii. Szczególnie opcja podróży z Berlina jest dla Polaków korzystna.

Skorzystają też agenci wyspecjalizowani w dynamicznym pakietowaniu

Podróże z Berlina zyskują też na wadze w ofercie agentów wyspecjalizowanych w dynamicznym pakietowaniu. Ceny poniżej 1500 zł mogą skusić Exim, Nekere czy Best Reisen do przyjrzenia się ofercie Portugalczyków.

Nie wykluczone iż TAP zaoferuje tym właśnie agentom specjalne, korzystniejsze pod względem warunków taryfy Tour Operatorskie.

LOT pójdzie jednak we współpracę charterową – jak wypełni siatkę średniego dystansu?

Wciąż bardzo mało wiemy o zimowej / wakacyjnej siatce LOTu, poza Dubajem który nastawiony jest sticte na Expo. Pojawiają się jednak istotne informacje wskazujące na to iż narodowy przewoźnik postawi po raz kolejny na chartery.

Właśnie ogłoszono , zimowe egzotyczne operacje charterowe z Poznania i Katowic. Takie decyzje zdają się delikatnie zamykać szansę na regularne loty do Cancun czy Tajlandii polskiego przewoźnika.

LOT podczas ostatniego sezonu zima pozostał poza rynkiem regularnych egzotycznych kierunków. Nie oferował bowiem tych, które najlepiej się sprzedawały tj Dubaju, Malediwów, Zanzibaru, Seszeli czy właśnie Cancun.

Przy nikłej nadziei na powrót ruch służbowego brak oferowania regularnych kierunków wakacyjnych zimą stanowi istotne wyzwania dla siatki europejskiej przewoźnika. Trudno będzie wypełnić rejsy europejskie bez możliwości sprzedawania biletów z Europy via Warszawa na egzotykę.

Może polski przewoźnik nas jednak zaskoczy, stawiając na kraje zatokowe? Ostatni ruch FlyDubai powoduje konieczność kreatywnej reakcji. Czy jest szansa na loty do Ras Al Khaimah albo Omanu. Byłby to dobry kompromis i mniejsze ryzyko kosztowe niż daleka egzotyka.

Tymczasem jeżeli interesują nas Karaiby to warto polować na bilety TAP na Dominikanę czy do Cancun ( z Berlina) ceny rzędu 1400 zł nie będą trwały wiecznie.